|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

Şifalı Bitkiler Yulaf ( Avena )

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Mar 28th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Şifalı bitkiler Yulaf; Buğdaygiller familyasındandır. Yulaf, bir yıllık otsu bir bitkidir. Boğumlu gövde yapısı, salkım şeklinde çiçekleri vardır.2-11 çiçek salkımlarından sadece 1-3 tanesinde tohum vardır ve kökleri çok derinlere gider. Daha çok hayvan yemi olarak

yulaf

Şifalı bitkiler Yulaf; Buğdaygiller familyasındandır. Yulaf, bir yıllık otsu bir bitkidir. Boğumlu gövde yapısı, salkım şeklinde çiçekleri vardır.2-11 çiçek salkımlarından sadece 1-3 tanesinde tohum vardır ve kökleri çok derinlere gider. Daha çok hayvan yemi olarak yetiştirilir. Ülkemizin çoğu kesimlerinde daha çok da Akdeniz, Ege, Marmara, İç Anadolu bölgesinde yetiştirilir. Yulaf etken maddeler: yulaf tanelerinde; nişasta, protein, yağ, demir, kalsiyum, B1 vitamini, nikonitin asit bulunur. Samanında ise biyosit asit ayrıca kalsiyum ve musin taşır.

Yulaf Faydaları

Yüksek kolesterolü düşürür.

Kan şekerini düşürür.

İdrar artırıcı

Sinir sistemini güçlendirici.

Tümör yok edici.

Kalbi güçlendirici.

Kabızlığı giderici

Bedensel ve ruhsal yorgunluğu giderir.

Yulaf samanı da derideki rahatsızlıklarda kullanılır.

KULLANIM ŞEKLİ

a) 1 lt suya 50 gr yulaf atılır ve kaynatılır. Günde 3 kez birer bardak içilir.

b) Yulaf suyu ile ya da sütle kaynatılıp lapa haline getirilerek bal, seker ya da meyve katılarak yenir.

c) Yulaf kepeği, yulaf unu veya yulaftan yapılmış ürünleri kullanılır.

d) Çıbanları iyileştirme etkisinde ise taneler lapa haline getirilerek dıştan uygulanır. Diğer deri hastalıkları içinse 2-3 lt suya parçalanmış yulaf samanı atılır ve iyice kaynatılır. Süzülüp banyo suyuna eklenir.

 

Şifalı Bitkiler – Bitkisel Tedavi – Şifalı Bitkiler ve Faydaları

70 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri