|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Mar 13th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Üzüm, binlerce yıldan beri önemli besin maddelerini taşıyan bir gıda olarak tüketilmektedir. Geçmişten günümüze insan sağlığı üzerinde olumlu etkiler medikal açıdan da değerli bir gıda olduğunu göstermiştir. Yapılan araştırmalara göre tespit edilen en güçlü antioksidandır.

üzüm çek.1

Üzüm, binlerce yıldan beri önemli besin maddelerini taşıyan bir gıda olarak tüketilmektedir. Geçmişten günümüze insan sağlığı üzerinde olumlu etkiler medikal açıdan da değerli bir gıda olduğunu göstermiştir. Yapılan araştırmalara göre tespit edilen en güçlü antioksidandır. E Vitamininden 50, C V itamininden 20 kat daha güçlüdür. Serbest radikaller, vücut  fonksiyonları sonucu oluşan ve ya sigara, hava kirliliği,radyon, ultraviyole ışınları gibi çevresel toksinler dişarıdan alınır Üzüm Çekirdeğinde bulunan antioksidanlar bu serbest radikalleri etkisiz hale getirir.

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ’NİN ETKİLERİ

Bağ dokusunu güçlendirerek cildin elastikiyetini ve sıkılığını arttırılmasında etkilidir

Antiaging etkiye sahip

Kanser önleyici olarak kullanılır

Damar sertliğine karşı etkili

Romatiazmal hastalıklarda yardımcı

Göz sağlığı için kullanılır

Hiper ( yüksek )  tansiyonda etkili

Varis tedavisinde yardımcı

KULLANIM ŞEKLİ

Öğütülmüş Üzüm Çekirdeği tozu günlük bir yemek kaşığı kadar tüketilebilir ya da kara üzüm ve ya kuru şekilde çekirdekleriyle beraber yenilebilir. Bilinen bir yan etkisi yoktur. 

 

35 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri