|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

Tırnak Bakımı Püf Noktaları

Kategori: Vücut Bakımı Eklenme Tarihi: Haz 22nd, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Tırnak bakımı yapmak hem güzellik açısından, hem de sağlık açısından önemli bir konudur. Fakat, tırnak bakımı yaparken, dikkat edilmesi gereken bvazı kurallar vardır. İşte bu kurallardan bir demet… * Ellerinize eldiven kullanma alışkanlığı elde edinin.

Tırnak bakımı yapmak hem güzellik açısından, hem de sağlık açısından önemli bir konudur. Fakat, tırnak bakımı yaparken, dikkat edilmesi gereken bvazı kurallar vardır. İşte bu kurallardan bir demet…

* Ellerinize eldiven kullanma alışkanlığı elde edinin. Bu sayede, ellerin deterjan ve su ile fazla temasını önleyerek, ellerinizin ıpranmasını önleyebilirsiniz.
*  Tırnak keserken,uygun bir tırnak makası ile, mümkünse, duş aldıktan sonra, düz ve mümkün olduğunca parmak ucuna yakın kesilmelidir.
* Tırnak eti ile fazla oynamamak gerekir.
* El ve tırnaklarınızı, mutlaka nemlendirin. Gece yatarken, ellerinize vazelin ile masaj yapmak, çok fayda sağlayacaktır.
*Manikür ve pedikürünüzü, işinde uzman ve deneyimli kişile yaptırın.
* Batık tırnağı tedavi edebilmek için, tırnağı daha geriye doğru kesmek yanlış bir işlemdir. Bu işlem,  daha derin batılara sebep olru.
*  Ojeler genelde tırnak üzerinde pek olumsuz etki yaratmazlar, çok nadiren içerdikleri boyalar ve kimyasallar alerji yapabilir. Birçok kişinin düşündüğü gibi ojelerin tırnağın hava almasını engellemesi söz konusu değildir.
* Oje çıkarıcı ürünler ise aksine içerdikleri solvent, alkol ve diğer kimyasallar nedeniyle tırnağı kurutup yıpratabilir, o yüzden haftada 1–2 defadan fazla oje çıkarıcı kullanmamak gerekir. Bu maddeler kullanıldıktan sonra eller çok iyi silinip bol suyla yıkanmalı ve nemlendirici sürülmelidir.
* Yapısal olarak ince ve yumuşak tırnaklara sahip kişiler, tırnak sertleştirici cilalar kullanabilirler. Bun cilalar, içlerinde sertleştirici kimyasallar içeren saydam ojelerdir. Tırnağın sadece ön kısımlarına uygulanmalı ve tırnak etlerine temas ettirmekten kaçınılmalıdır.

KURU CİLT

YAĞLI CİLT

NORMAL CİLT

KARMA CİLT

Şifalı BitkilerŞifalı Bitkiler ve FaydalarıBitkisel Yağlar

Bitkisel TedaviCilt BakımSaç BakımSağlıklı Yaşam

 

 

Şifalı Bitkiler – Şifalı Bitkiler ve Faydaları – Bitkisel Tedavi

95 kere okundu

yorum Yok Yapin “Tırnak Bakımı Püf Noktaları”

 1. adı lazım deil dedi ki:

  çoooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkk güsellllllllll ßea

 2. Buket dedi ki:

  Tırnaklarımda sürekli et çıkıyor.buna lütfen bir çözüm bulun

 3. kardelen dedi ki:

  Merhaba Buket Hanım
  Tırnaklarda sürekli olarak et çıkma sebepleri yanlış kesim ve yanlış manikürden-pedikürden kaynaklanıyor olabilir. Bitkisel bir çözümü bildiğim kadarıyla yok ama size tavsiyem tırnak etlrinizi derinden kesmeminiz veya kestirmemeniz olacaktır. Tırnak etlerini torpünün üç kısmıyla aşağıya doğru itmeli fazlalığı tırnak makasıyla kesmelisiniz. ( bu işlemi banyo sonrası ve ya tırnaklarınızı ılık suda beklettikten sonra yapınız ) Derinden kesilen tırnak etleri bir çok tırnak hastalığına sebep olabilir. Ayrıca tırnak etleriyle ne kadar çok uğraşırsanız o kadar kötü sonuç alırsınız.
  İyi Günler

Yorum Yap

şifalı bitkiler
Vücut Bakımı Kategorisindeki Diger Haberler
şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri