|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

Şifalı Bitkiler Melek Otu ( Angelica archangelica )

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Nis 9th, 2012 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Melek otu, maydanozgiller familyasına ait iki yıllık veya çok yıllık otsu bir bitkidir. Kuzey Yarımküre de geniş bir yayılış gösterir ve birçok türü bulunmaktadır. Türkiye de Doğu ve Güneydoğu Anadolu ve Marmara bölgesinde Bursa- Uludağ

Melek otu, maydanozgiller familyasına ait iki yıllık veya çok yıllık otsu bir bitkidir. Kuzey Yarımküre de geniş bir yayılış gösterir ve birçok türü bulunmaktadır. Türkiye de Doğu ve Güneydoğu Anadolu ve Marmara bölgesinde Bursa- Uludağ yetişmektedir. Bitki boyu 50- 200 cm, bitki yaprakları çok parçalı, gövde silindir biçimlidir. Melek otu çiçekleri beyaz veya açık pembe renklidir ve hoş kokuludur. Melek otu, tanen ve uçucu yağlar içerir.

Melek Otu Faydaları

Midevi etkili ve spazm çözücü etkisi vardır.

İshal kesici ve kabızlık verici özelliği vardır.

Sinirleri yatıştırıcı etkisi vardır.

Astım için faydalıdır.

Melek Otu Kullanım Şekli

Melek otu kökleri kullanılır. Kurutulan kökler toz haline getirilir, bir su bardağı kaynamış su içerisine 2 tatlı kaşığı ilave edilir ve 15- 20 dk demlendirilir. Günde sabah- akşam iki bardak içilebilir.

 

Şifalı Bitkiler Şifalı Bitkiler ve FaydalarıŞifalı Meyveler

Bitkisel YağlarCilt Bakım –  Saç BakımSağlıklı Yaşam

 

 

Şifalı Bitkiler – Şifalı Bitkiler ve Faydaları – Bitkisel Tedavi

 

2.661 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri