|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

Şifalı Bitkiler Mahlep ( Prunus mahaleb )

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Nis 9th, 2012 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Mahlep, gülgiller familyasına ait bir bitkidir. Anavatanı Avrupa, Asya ve Afrika’ya kadar uzanan geniş bir bölgedir. Türkiye’ de birçok bölgede doğal olarak yetişmektedir, Tokat, Mardin, Çorum, Amasya, Erzurum, Uşak ve Van bu bölgelerdir. Türkiye’ de

Mahlep, gülgiller familyasına ait bir bitkidir. Anavatanı Avrupa, Asya ve Afrika’ya kadar uzanan geniş bir bölgedir. Türkiye’ de birçok bölgede doğal olarak yetişmektedir, Tokat, Mardin, Çorum, Amasya, Erzurum, Uşak ve Van bu bölgelerdir. Türkiye’ de İdris, Yabani Kiraz, Taş Kirazı, Endirez, Keniro, Melem ve Endulus çeşitli isimlerle bilinmektedir. Mahlep tohumunda protein, yağ asitleri, sabit yağlar ve kumarin bulunur. Bitkinin kullanılan kısımları meyveleri, tohumları, çiçekleri ve yaprakları kullanılır.

Mahlep Faydaları

Şeker hastalığı için faydalıdır.

Karın ağrılarını ve böbrek sancılarını gidermek için kullanılır.

Karaciğer için faydalıdır.

Nefes darlığı ve astım için kullanılır.

Balgam söktürücü olarak kullanılır.

İdrar tutukluğunu gidermek için kullanılır.

 

Mahlep Kullanımı: Mahlep toz formunda genel olarak hamur işlerinde kullanılmaktadır.

 

Şifalı BitkilerŞifalı Bitkiler ve Faydaları Şifalı Meyveler

Bitkisel YağlarCilt Bakım –  Saç BakımSağlıklı Yaşam

 

 

Şifalı Bitkiler – Şifalı Bitkiler ve Faydaları – Bitkisel Tedavi

2.284 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri