|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

Şifalı Bitkiler Kurt Pençesi ( Lycopodium clavatum )

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Şub 6th, 2012 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Kurtpençesi Faydaları Tahriş olmuş deriyi tedavi eder ( bitki tozu- göbek teşı ) Romatizma ve gut hastalıklarında faydalıdır. Basur ve kabızlıkta faydalıdır. İdrar yolu rahatsızlıklarında kullanılır. Böbrek kumu ve böbrek ağrıları için kullanılır. Karaciğer hastalıklarında

Kurtpençesi Faydaları

Tahriş olmuş deriyi tedavi eder ( bitki tozu- göbek teşı )

Romatizma ve gut hastalıklarında faydalıdır.

Basur ve kabızlıkta faydalıdır.

İdrar yolu rahatsızlıklarında kullanılır.

Böbrek kumu ve böbrek ağrıları için kullanılır.

Karaciğer hastalıklarında faydalıdır.

Testis sertleşmesi sorunlarında ve testis ağrılarında kullanılır.

Karaciğer kanseri ve Akciğer kanserinde faydalı olduğu düşünülmekte.

( araştırmalar devam etmektedir )

Kullanım Şekli

Bir tatlı kaşığı kurutulmuş bitki kurusu bir bardak suya ilave edilir, bu karışım su kaynama noktasına gelinceye kadar ısılır asla kaynatılmaz. Günde bir bardak aç karnına küçük yudumlarla yavaş yavaş içilir. Kür olarak kullanan kişiler bitki çayını bir hafta içtikten sonra en az 3 gün ara verilmelidir.

Bitki Banyosu için; kurutulmuş veya yaş bitki kullanılabilir. Yaş bitki kullanmak için 2 lt su için 5-6 avuç dolusu bitki, kurutulmuş bitki için 200 gr bitki 2 lt suda kaynama noktasına gelmeden ısıtılır ve banyo suyuna ilave edilir.

Bitki Yastığı; Kurutulmuş veya yaş bitki küçük bir yastık içerisine doldurulur ve ağrılı bölgeye komples yapılır.

Bitki Tentürü; 10-15 damla bitki tentürü yarım çay bardağı ılık suya damlatılarak içilir. Günde iki defa yeterlidir.

Göbek Taşı ( bitki poleni ) kullanımı; Kurtpençesi’nin polen üretebilmesi için en az dört yıllık bir bitki olmalıdır. Bitki başakları olgunlaştıktan sonra toplanır ve ufalanır. Ufalanan bitki ince bir elekten geçirilir ve çöpünden temizlenir. Meydana gelen toz kullanılacak bölgeye hafifçe dökülür. Yara,yanık ve tahrişler de kullanılır. Özellikle yatak yaralarına çok faydalıdır.

Uyarı: Bitki tavsiye edilen miktarda kullanılmalıdır aksi halde zehirliyeci olabilir.

Şifalı BitkilerŞifalı Bitkiler ve FaydalarıŞifalı Meyveler

 

Bitkisel YağlarCilt Bakım –  Saç BakımSağlıklı Yaşam

 

785 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri