|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

Şifalı Bitkiler Kâfur Ağacı ( Cinnamomum Camphora )

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Nis 6th, 2012 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Kâfur ağacı, defnegiller familyasına ait 20 – 30 m uzayabilen ağaç türüdür. Anavatanı Çin, Japonya gibi uzak doğu ülkeleridir. Tropik bölge bitki türü olduğu için Türkiye de yetişmemektedir. Kâfur ağacının gövde kabuğu – odununda ve

Kâfur ağacı, defnegiller familyasına ait 20 – 30 m uzayabilen ağaç türüdür. Anavatanı Çin, Japonya gibi uzak doğu ülkeleridir. Tropik bölge bitki türü olduğu için Türkiye de yetişmemektedir. Kâfur ağacının gövde kabuğu – odununda ve yapraklarında bulunan yağ hücrelerinde kafur bulunur. Bu maddenin su buharı distilasyonuyla kâfur yağı elde edilir. Bu yağ renksiz, kokusu keskin ve tadı acıdır. Bu uçucu yağ, soğukta bekletilince kâfur kristalleşir ve çöker. Bu parçalar tablet şekline getirilir.

Kâfur Faydaları

Akciğer ve solunum yollarında antiseptik etkisi vardır.

Soğuk algınlığında kullanılır.

Bronşit için faydalıdır.

Ateş düşürücü etkisi vardır.

Kalp ve beyni uyarıcı etkisi vardır.

Öksürük kesici özelliği vardır.

Romatizma ve kas ağrılarında faydalıdır.

Saçı bit ve sirkeden korur.

Kâfur Kullanım Şekli

Kâfur ispirto ile karıştırılarak ağrılı bölgeye sürülür. Kâfur fazla kullanıldığında bulantı, kusma, baş dönmesi ve şuur kaybı gibi etkileri olabilir.

Şifalı BitkilerŞifalı Bitkiler ve FaydalarıŞifalı Meyveler

Bitkisel YağlarCilt BakımıSaç BakımıSağlıklı Yaşam

 

 

Şifalı Bitkiler – Şifalı Bitkiler ve Faydaları – Bitkisel Yağlar

 

342 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri