|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

Şifalı Bitkiler At Kestanesi ( Aesculus hippocastanum )

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Oca 24th, 2012 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

AT KESTANESİNİN FAYDALARI İltihap giderici özelliği vardır. Damar büzücü etkisi vardır. Hemoroit ( basur ), varis ve kılcal damar rahatsızlıklarında kullanılır. Romarizmal ağrılar ve kas ağrıları için kullanılır. Dolaşım sistemini harekete geçirici ve düzenleyici etkisi

AT KESTANESİNİN FAYDALARI

İltihap giderici özelliği vardır.

Damar büzücü etkisi vardır.

Hemoroit ( basur ), varis ve kılcal damar rahatsızlıklarında kullanılır.

Romarizmal ağrılar ve kas ağrıları için kullanılır.

Dolaşım sistemini harekete geçirici ve düzenleyici etkisi vardır.

Cilt kırışıklıklarını giderici özelliği vardır.

Ciltteki açılmış gözeneklerin sıkılaştırılmasını sağlar. 

Ciltte oluşan güneş lekerini gidermek için kullanılır.

 KULLANIM ŞEKLİ

Bitki meyvesi çok zehirli olduğu için uzman kişilere danışılarak kullanılması tavsiye edilir. At kestanesi genel olarak merhem, tentür ve yağ şeklinde kullanılır ( haricen ). At kestanesi yağı hazırlamak için, bir kavanozun üçte biri atkestanesinin ile doldurulur. ( tohum kabukları soyulmuş halde ) kalan kısım zeytinyağı ile doldurulur.  45 gün boyunca kızgın güneş altında bekletilir ve kavanozun ağzını açmadan her gün karışrıtılır. Daha sonra bu karışım süzülür ve bir cam kacanoz içerisine konulur. At kestanesi losyonu hazırlamak için: 4- 5 tane at kestanesi meyvesini kabuğundan soyarak rendeleyin ve 2 adet at kestanesi yaprağını parçalayarak rendelemiş olduğunuz meyveye ilave edin. Bu karışım içine 2 su bardağı su ilave edin ve 5 dk kaynatın. Elde etmiş olduğunuz suyu sorunlu bölgeye sürebilirsiniz.

Şifalı BitkilerŞifalı Bitkiler ve FaydalarıŞifalı Meyveler

Bitkisel YağlarCilt Bakım –  Saç BakımSağlıklı Yaşam

778 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri