|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

SEDEF HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Mar 24th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Sedef deri hastalıklarının en önemlilerinden olup kronik tekrarlayıcı ve sık rastlanılan bir rahatsızlıktır.Deri örtüsünün olduğu tüm bölgeleri tutabilir.Saçlı deride tırnakta elde ayaktagövdede dizdedirsekte kısaca tepeden tırnağa bütün vücudu etkileyebilir.Ancak şiddeti kişiden kişiye değişir.Kimi hastalarda sadece

sedef hastalığı

Sedef deri hastalıklarının en önemlilerinden olup kronik tekrarlayıcı ve sık rastlanılan bir rahatsızlıktır.Deri örtüsünün olduğu tüm bölgeleri tutabilir.Saçlı deride tırnakta elde ayaktagövdede dizdedirsekte kısaca tepeden tırnağa bütün vücudu etkileyebilir.Ancak şiddeti kişiden kişiye değişir.Kimi hastalarda sadece bir nokta veya plaklar halinde gözlenebilirkenkimi hastalarda vücudun muhtelif alanlarına yayılarak çok geniş deri bölgelerini etkileyebilir.Şu bilinmelidir ki sedef bir cilt rahatsızlığı olup diğer organların bozuklukları ile bir ilişkisi yoktur.
Birçok kronik hastalıkta olduğu gibi belirli aralıklarla tekrarlama özelliği vardır.Bu nükslerin sıklığı yaygınlığı bireysel olarak değişebilmekte bazen uzun yıllar boyunca hiçbir atak yaşanmamasıda mümkündür.
Sedefin en sık görülen tipi plak tipi sedef deriden kabarık, kızarık, kabuklanan yaralarla kendini gösterir. Bu yaraların üzerinde gümüş renginde balık pulunu andırır kabuklar sıklıkla gözlenir.

SEDEF TİPLERİ

• Plak tipi : Sedefin en yaygın formudur
• Guttat : Kırmızı noktalar şeklinde görülür
• Inverse(Ters) Sedef : Koltuk altları, kasık ve deri kıvrım yerlerinde görülür.
• Püstüler : Su dolu kabarcıklar kızarıkla çevrilidir
• Eritrodermik : Geniş alanları tutan yoğun kızarıklık ve deri dökülmesi

SEDEF İÇİN BİTKİSEL FORMÜL

Melissa Otu, Isırgan Otu, Ebegümeci, Şahtere, Kurt Pençesi bu bitkilerden birer tutan alınır 250 mlt kaynamış suyun içerisinde 10 -15 dk demlenmeye bırakılır. Sabah ve akşam birer bardak içilir.

Anason, Kişniş, Mercimek, Arpa bütün bu bitkiler toz haline getirilir daha sonra su ile lapa kıvamına getirilir ve sedefli bölgeye sarılır. Gün boyu 2 – 3 saat sarılı kalır. Haftada 2- 3 kez  uygulanabilir.

Gliserin ve Kına karıştırılarak sedefli bölgeye sürülür ve bir gün bekletilir. Bu uygulamayı kına rengini kaybedinceye kadar tekrar yapmak zorunda değilsiniz.

Sedef hastalığında önemli olan unsurlardan biride beslenmenize dikkat etmek olacaktır özellikle; domates,limon,limon suyu,  turşu,salamura,sirke ve sirkeli ürünler gibi ürünler tüketilmemelidir. 

79 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri