|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

SAÇ BAKIMI HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

Kategori: Saç Bakımı Eklenme Tarihi: Tem 1st, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Saçlarımız hakkkında doğru bildiiğimizi sandığımız ancak aslında yanlış olan pek çok bilgiler var. Doğru sanıpta yanlış uygulanan bu bilgiler sonucunda saç bakımı konusunda istenilen verimi alamıyoruz. İşte doğru dediğimiz ancak yanlış olan bir takım bilgiler.

Saçlarımız hakkkında doğru bildiiğimizi sandığımız ancak aslında yanlış olan pek çok bilgiler var. Doğru sanıpta yanlış uygulanan bu bilgiler sonucunda saç bakımı konusunda istenilen verimi alamıyoruz.

İşte doğru dediğimiz ancak yanlış olan bir takım bilgiler.

*  Saçlarımızın daha hızlı uzaması için sık  sık kestirmenin doğru olduğunu düşünürüz.

Aslında makasın çabuk uzamada etkisi yoktur. Saçlarımızı kestirsekte kestirmesekte normal olarak 1,5 cm uzar, yazın bu durum biraz daha hızlanır ancak bunun sık  sık kestirmeyle değil hormanların yazın daha fazla çalışmasından kaynaklandığı unutulmamalıdır. Saçların sık sık kestirilmesi sadece uçlarındaki kırıkları alacagından daha düzgün ve bakımlı bir görünüşe sahip olmamıza yarar.

* Yine çoğu kişi beyaz saçları koparınca o bölgede daha çok beyaz saç çıkacağı düşüncesine kapılmaktadır.

Bunun hiçbir gerçekliği yoktur ancak bayez saç koparmak saç diplerine zarar verebileceği, saç köklarinde enfeksiyon kapmasına yo açacaği ve saç derisinde iz bırakabileceği için tavsiye edilmez.

* Gerçekten temiz saçlara sahip olmak için saç diplerini iice yıkaman şampuanı iyice köpürtmen ve bu şekilde iki üç defa tekrarlaman gerekir.

Aslında bu bilgide birçok kişi tarafından doğru bilinir ancak saçları iyi bir şekilde bir defa yıkamak bile temiz saçlara sahip olmak için yeterlidir.

* Saçlarınızı günde en az 100 kere fırçalamalısınız.

Buda kişiler arasında doğru sanılan ancak saç tellerine zarar veren bir durumdur. Çünkü saçlarınızı her gün sık sık fırçalamak saç diplerine zarar verebileceği gibi saç tellerinizinde zayıflamasına neden olacaktır.

116 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri