|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

PELİN OTU( Artemisia Absinthium )

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Şub 6th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Türkçe: Pelin otu,  Acı pelin, Ak pelin,  Acı Yavşan Anayurdu Avrupa olan pelin otu ülkemizde kuzey anadolu, iç anadolu, güneydoğu anadolu da yabani olarak yetişen çok yıllık bir bitkidir. Pelin küçük yapraklı, kokulu ve acı

Türkçe: Pelin otu,  Acı pelin, Ak pelin,  Acı Yavşan

Anayurdu Avrupa olan pelin otu ülkemizde kuzey anadolu, iç anadolu, güneydoğu anadolu da yabani olarak yetişen çok yıllık bir bitkidir. Pelin küçük yapraklı, kokulu ve acı lezzetli sifali bitkidir. Pelinin içeriğinde bulanan etken maddeler; uçucu yağlar, penin ve flovonlar bulunur. Pelin otu çok uzun yıllardır tedavi edici özelliğinden dolayı kullanılır.

 

PELİN OTUNUN  ÖZELLİKLERİ

Kurt düşürücü.

Adet söktürücü.

Yüksek ateş ve enfeksiyon durumlarında güçlü bir iyileştiricidir.

Bedeni güçlendirici tonik etkisi vardır.

İdrar söktürücüdür.

KULLANIM ŞEKLİ:

Bir bardak (150 ml )  kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı ( 2 gr ) kurutulmuş bitkiden konulur 10 dk demlendirmeye bırakılır , günde iki defa aç ve ya tok karnına içilebilir.

NOT: Pelin otu tavsiye edilen miktarın üzerinde kullanılmamalıdır fazla miktarda kullanımı zehirlenme etkisi yaratabilir. Hamileler ve çocuklar kullanmamalıdır.

 

746 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri