|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

ÖKSÜRÜK İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Oca 25th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Öksürük, solunum yolu hastalıklarında en çok görülen rahatsızlıktan biridir. Öksürüğün çok çeşitli sebepleri vardır bunlar;  hava kirliliği, sigara, soğuk havalar, gribal enfeksiyonlar ve çeşitli hastalıklar öksürüğe sebep olabilir. Öksürük şikayeti olanlar ve öksürüğünü şifalı bitkilerle

öksürükÖksürük, solunum yolu hastalıklarında en çok görülen rahatsızlıktan biridir. Öksürüğün çok çeşitli sebepleri vardır bunlar;  hava kirliliği, sigara, soğuk havalar, gribal enfeksiyonlar ve çeşitli hastalıklar öksürüğe sebep olabilir. Öksürük şikayeti olanlar ve öksürüğünü şifalı bitkilerle tedavi etmek isteyen kişiler ilk önce öksürüğünün sebebini tıbbi olarak bir uzmana danışarak belirlemelilerdir. Teşhisi doğru olmayan öksürük önemli rahatsızlıkların başlangıcı olabilir bunu asla unutmayın.

Soğuk algınlığında kullanılacak şifalı bitkilerden oluşmuş çayların özelliği; bağışıklık sistemini güçlendirmek, öksürüğü hafifletmek ve kesmek, balgam söktürmek ve ğögüs yumuşatmaktır.

 Tarçın ( Kabuk )

Zencefil ( Kök )

Havlıcan ( Kök )

Karanfil

Kuşburnu ( Tane )

Gülhatmi

Ihlamur

Papatya

Hibiskus ( Mekke gülü – nar çiçeği )

Ekinezya

 ÇAY OLARAK HAZIRLANIŞI;

1 adet tarçın kabuğu, 1 adet zencefil kökü, 1 adet havlıcan kökü, 4 -5 adet karanfil, 10 adet kuşburnu yaklaşık 1 – 1. 5 lt. suya bütün bitkiler konulur yaklaşık 3 – 5 dk kaynatılır. Kaynamış suyu ocaktan aldıtan sonra içine 4 – 5 adet gülhatmi çiçeği, 4 – 5 adet papatya, bir tutam ıhlamur çiçeği, bir tutam ekinezya, bir tutam hibiskus eklenir 10 dk demlendirilir. Soğuk algınlığında kullanılan çok etkili bir çaydır.

 

Buradaki bitkileri karışım halinde kullanabileceğiniz gibi ayrı ayrı da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Etkileri; üst solunum yolu enfeksiyonlarında etkilidir, öksürüğü hafifletmekte ve öksürüğü kesmekte kullanılır, gögüs yumuşatıcı özelliği vardır, balgamın atılmasında yardımcı olur

37 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri