|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

KURU CİLT

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Haz 19th, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

 Kuru ciltlerde ter ve yağ salgılanması son derece sınırlıdır. Böyle ciltler yıkamadan hemen sonra gerilir ve kızarır. Kırışmaya çok müsait bir cilt tipi olduğundan bu cilde sahip olanların özellikle göz çevresinde kaz ayağı dediğimiz kırışıklıklardan

 Kuru ciltlerde ter ve yağ salgılanması son derece sınırlıdır. Böyle ciltler yıkamadan hemen sonra gerilir ve kızarır. Kırışmaya çok müsait bir cilt tipi olduğundan bu cilde sahip olanların özellikle göz çevresinde kaz ayağı dediğimiz kırışıklıklardan oluşur. Cilt yüzeyindeki aşırı kuruluk, cildi bakterilere karşı koruyan asit mantonun dengesini bozar. Bu nedenle, kuru ciltler çok hassas olur.

Kalıtımdan başka, hormonal sorunlar, özellikle menapoz ve guatr hastalığı, cildin kurumasından sorumlu olabilir. Yaz aylarının kapımızda olduğu şu aylarda şunu da hatırlatmakta fayda var ki aşırı güneşlenme ve vücudun susuz kalması da cildin kurumasına dolayısıyla da sorunlar yaşanmasına neden olabilir.

 Aşırı soğuk ve aşırı sıcak havalar ciltte çatlamalara neden olabilmektedir. Uygun bir nemlendirici ve gece kremleri bu tür ciltleri rahatlatır, besler ve dengeler. Bu tip ciltlerde %15-30 oranında yağlı kremler kullanılabilir. Özellikle bitkisel ya da hayvansal yağlar içeren, mineral veya kollajen benzeri ürünler, C ve E vitaminleri, Qenzim-10, östrojen, soya yağı ve yeşil çay katkılı nemlendiriciler kullanılabilir.

Öte yandan özellikle yaz aylarında bol miktarda su tüketilmesi gerekmektedir. Sert temizliyiciler, sabun ve şampuanlarda cildi kurutabilirler. Bunu önlemek için ürünleri alırken PH aralıklarına dikkat ederek almalı ve makyaj yapan bayanların da yağ veya su bazlı fondotenleri seçmeleri gerekmektedir.

Bu cilt tipinde insanların kullanmaları gereken ürünleri şöyle özetleyebiliriz; süt tipi temizleyici, alkolsüz tonik, yağ içerikli nemlendirici, besleyici gece kremi, göz çevresi kremi ve nemle yağ depo edici maskeler.

KURU CİLT

YAĞLI CİLT

NORMAL CİLT

KARMA CİLT

Şifalı BitkilerŞifalı Bitkiler ve FaydalarıBitkisel Yağlar

Bitkisel TedaviCilt BakımSaç BakımSağlıklı Yaşam

 

 

Şifalı Bitkiler – Şifalı Bitkiler ve Faydaları – Bitkisel Tedavi

 

43 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri