|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

KUDRET NARI

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Oca 18th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Kudret narı parçalı yapraklı, tırmanıcı, otsu bir bitkidir. Kudret narının meyve ve yaprakları minareller ve vitaminler açısından zengindir. Ülkemizde kudret narı geleneksel yöntemlerle hazırlanır ve kullanılır. Kullanım amacı genellikle ülser, gastrit ve reflü içindir. KUDRET

kudret narıKudret narı parçalı yapraklı, tırmanıcı, otsu bir bitkidir.

Kudret narının meyve ve yaprakları minareller ve vitaminler açısından zengindir. Ülkemizde kudret narı geleneksel yöntemlerle hazırlanır ve kullanılır. Kullanım amacı genellikle ülser, gastrit ve reflü içindir.

KUDRET NARI’NIN ETKİLERİ

Ülser, gastrit ve reflü için kullanılır

Mide iltihabında kullanılır

Mide şişkinliği şikayetlerinde kullanılır

Mide ekşimesi gibi rahatsızlıklarda sık sık kullanılır

Mide gazının giderilmesinde kullanılır

Kalın – ince bağırsak yara ve iltihabında kullanılır

Onikiparmak bağırsak rahatsızlıklarında da etkilidir

Sindirim sistemini çalıştırır

Sindirim sistemini çalıştırdığı için basur tedavisinde de etkilidir

Zeytinyağlı karışımı dıştan basur memelerini iyileştirmek için kullanılır.

Ayrıca zeytinyağlı karışımı yara ve yanıklarda tedavi edici olarak kullanılır.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZAJI:

Kudret narı meyvesi sade olarak kullanılmaz ballı ve zeytinyağlı karışımları tercih edilmeli. Ayrıca kudret narı meyvesini kullanmak için meyvenin bir yıl dinlendirilmesi gerekir. Kudret narı yemeklerden en az yarım saat ince aç karnına bir tatlı kaşığı yenir. Haricen kullanımında basur memeleri, yara ve yanıklarda bölge temizlenir ve sürülüp sarılır. Her gün sürülen bölge temizlenmeli.

 

101 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri