|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

KEMİK ERİMESİ NEDİR? BİTKİSEL TEDAVİ YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Tem 18th, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Kemik erimesi diğer adıyla osteoporoz vücuttaki kemik doku oranının azalması sonucu oluşan bir hastalıktır. Kemik erimesinin yoğunluğu arttıkça kemiklerin kırgınlığıda artmaktadır. Osteoporoz yani kemik erimesi çok ciddi ve sinsi bir hasbtalıktır. Dünyada kalp damar ve

Kemik erimesi diğer adıyla osteoporoz vücuttaki kemik doku oranının azalması sonucu oluşan bir hastalıktır. Kemik erimesinin yoğunluğu arttıkça kemiklerin kırgınlığıda artmaktadır. Osteoporoz yani kemik erimesi çok ciddi ve sinsi bir hasbtalıktır. Dünyada kalp damar ve kanserden sonra 3. ölümcül hastalıktır.Menepozda olan kadınlar hayatlarının geri kalan kısımlarında yüzde 50 lik bir riskle bu hastalığa yakalanma ihtimali vardır. İnsan vücududundaki kemikler 30 yaşına kadar gelişimini devam ettirir ve 30 yaşında doruğa ulaşırlar. Bu gelişim dörneminde kemikler gelişimlerini tam ve sağlıklı bir şekilde yapamazlarsa sonrasında kemik erimesi riski ortaya çıkacaktır.

Kemik Erimesinin Bitkisel Tedavi Yöntemleri :

Kullanılacak şifalı bitkiler:

Lavanta çiçeği, Şerbetçi otu, Lahana, Biberiye, Saryet, Ada çayı, Badem yağı,bal

Hazırlanışı :

Şerbetçi otu ve lavanta çiçekleri lahana suyunda kay­natılır. Süzülerek elde edilen posaya dövülmüş biberiye tozu ilave edilerek macun kıvamına getirilir. Hazırlanan macundan yatmadan önce bir çorba kaşığı yenir.
* Biberiye yaprak ve çiçeği sıcak suda demlenmeye bırakılır. Bal ile tatlandırılarak günda üç fincan içilir.
* Saryetin yaprak ve çiçeği ada çayı ile birlikte dem­lenir. Süzüldükten sonra elde edilen suyu aç karına bir fin­can içilir. Kalan posa badem yağı ve bal ile karıştırılarak macun yapılır. Bu macundan her gün yemek arası bir çorba kaşığı yenir.

39 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri