|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

KEKİK YAĞI ( OLEUM TYMUS )

Kategori: Bitkisel Yaglar Eklenme Tarihi: Oca 5th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Romatizma ağrılarında kullanılır Kolesterolü düşürmede etkilidir Yüksek tansiyon dengeleyici Şeker hastalığında kullanılır Üst solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılır Alyuvar sayısını arttırmada etkilidir Diş eti iltihaplarında kullanılır Kurt düşürücü özelliğe sahiptir Yara ve yanıklarda antiseptik olarak kullanılır

kekik yağıRomatizma ağrılarında kullanılır

Kolesterolü düşürmede etkilidir

Yüksek tansiyon dengeleyici

Şeker hastalığında kullanılır

Üst solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılır

Alyuvar sayısını arttırmada etkilidir

Diş eti iltihaplarında kullanılır

Kurt düşürücü özelliğe sahiptir

Yara ve yanıklarda antiseptik olarak kullanılır

Mide rahatsızlıklarında ve gastritte kullanılır

Zayıflamaya yağ eriterek yardımcı olur

KULLANIM ŞEKLİ:

Dahilen kullanımında bir fincan suya 2-3 damla damlatılarak veya şekere damlatılarak kullanılır. Tavsiye edilen miktarın üzerine çıkılmamalıdır, tansiyonu düşürebilir. Haricen kullanımında masaj şeklinde kullanılır.

18 kere okundu

yorum Yok Yapin “KEKİK YAĞI ( OLEUM TYMUS )”

  1. melahat dedi ki:

    kekik suyunu kullanıyorum aldıhım depresyon ilaçları 10 kilo aldırdı ve kekik suyu kilo verdihini duydum kullanan kişiden fakat ben hazır alıyom kullanan kişi evinde kendi yapıp kullanmış 1 sene yanındada yürüyüş yapmış ve şimdi istesede kilo alamıyo fakat benden çok genç 22 23 yaşlarında ben ise 41 ama ben yanlız kilo vermek için dehi kolestrolümü menemozumun kolitimin ve triotim için içiyorum ha triodim çok düşük dediler ama yinede yan etkilerini görüyorum triodin

  2. kardelen dedi ki:

    Merhaba Melahat Hanım
    Kekik suyu kolestrolü düzenleme de ve zayıflama da kullanılır. Şunu bilmenizi isterim ki kekik’ in bir çok türü vardır ve bu türlerin etkileri farklıdır. Kullandığınız kekik suyunun hangi kekik türüne ait olduğunu ve hangi etkilere sahip olduğunu ürünü aldığınız uzman kişiye mutlaka sormalısınız. Anti-deprasan ilaç kullandığınızı belirtmişiniz bu ilaçların yan etkileri arasında kilo kaybı vardır, kullandığınız ilacın yan etkilerini reçetesinden öğrenmelisiniz. Ayrıca menopoz tedavisi için ilaç alıyorsanız bu ilaçların da kilo aldırıcı etkisi vardır. Troit hormonunun düşük olması da kilo almanızda önemli bir etkendir. ( kilo alıyor olmanızda yaşınızın ve sosyal yaşamınızın etkisi mutlaka vardır. Sağlıklı beslenme ve spor çözüme yardımcı olur )
    İYİ GÜNLER

Yorum Yap

şifalı bitkiler
Bitkisel Yaglar Kategorisindeki Diger Haberler
şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri