|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

KEÇİBOYNUZU ( Ceratonia siliqua )

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Nis 7th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

KEÇİBOYNUZU’ NUN (HARNUP ) ETKİLERİ Astım hastalığına, nefes darlığına iyi geldiği söylenmektedir. Göğsü yumuşatır ve göğüs ağrısını azaltır. Balgamı ve öksürüğü keser. Akciğer kanserine karşı koruyucu etki gösterir. Kansızlık için kullanılır. Mide ve bağırsak hastalıklarında faydalıdır.

KEÇİBOYNUZU’ NUN (HARNUP ) ETKİLERİ

Astım hastalığına, nefes darlığına iyi geldiği söylenmektedir. Göğsü yumuşatır ve göğüs ağrısını azaltır. Balgamı ve öksürüğü keser. Akciğer kanserine karşı koruyucu etki gösterir. Kansızlık için kullanılır. Mide ve bağırsak hastalıklarında faydalıdır. Sinirleri rahatlatır. Cinsel isteği ve gücü arttırır. İktidarsızlığa ve sperm azlığına karşı çok faydalıdır. Çocukların zeka ve kemik gelişimini destekler. Hafızayı güçlendirir ve dikkati arttırır. Kemik erimesini azaltır. CA ( kalsiyum) miktarı sütten 3 katı fazladır. A, B ve E vitaminleriyle P (fosfor) içerir. Vücuda yiyeceklerle giren radyasyonu dışarı atmaya yardımcı olur. Testeron seviyesini arttırır.

KULLANIM ŞEKLİ

Genel olarak pekmez olarak tüketilir günlük yarımçay bardağı ve ya duruma göre bir çay bardağı sade olarak  ya da sulandırılarak kullanılır. Keçiboynuzu suyu; 500 mlt suya 7-8 adet kırılmış keçiboynuzu konulur kısık ateşde 5 dk kaynatılır 15- 20 dk demlenmeye bırakılır. Günde 2-3 bardak içilebilir. Keçiboynuzu toz haline getirilerekte kullanılır. Günlük 1- 2 yemek kaşığı bal ya da pekmeze karıştırılabilir.

522 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri