|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

KARMA CİLT

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Haz 19th, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

En sık rastlanan cilt tipidir. Çoğu insanın cildi karma cilde yakındır. İsminden de anlaşılacağı gibi yağlı ve kuru cildin karışımıdır. ‘T’ bölgesi; yani alın, burun ve çene bölgesi yağlı, göz çevresi ve yanaklar ise kurudur.

En sık rastlanan cilt tipidir. Çoğu insanın cildi karma cilde yakındır. İsminden de anlaşılacağı gibi yağlı ve kuru cildin karışımıdır.

‘T’ bölgesi; yani alın, burun ve çene bölgesi yağlı, göz çevresi ve yanaklar ise kurudur. Yağlı olan kısımlarda siyah nokta, yağ butonları, açık gözenekler bulunabilir. Yanaklardaki gözenekler ise kapalıdır. Karma ciltler için uygun bakım ürünlerini bulmak zordur. Bu tip ciltlerin dengesi çok çabuk bozulur.

       Örneğin ağır bir nemlendirici kullanılırsa ciltte hemen sivilce oluşur. Tahriş edici bir temizleyici kullanıldığında ise yanaklarda pullanma başlar.

En doğru çözüm, yağlı ve kuru olan kısımlar için ayrı ayrı ürünler kullanmaktır.

 Bunun dışında süt tipi temizleyici, düşük alkollü tonik, cildin durumuna göre nemlendirici ve eğer gerekiyorsa göz çevresine için krem kullanılabilir.

KURU CİLT

YAĞLI CİLT

NORMAL CİLT

KARMA CİLT

Şifalı BitkilerŞifalı Bitkiler ve FaydalarıBitkisel Yağlar

Bitkisel TedaviCilt BakımSaç BakımSağlıklı Yaşam

 

 

Şifalı Bitkiler – Şifalı Bitkiler ve Faydaları – Bitkisel Tedavi

24 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri