|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

KARABAŞ OTU ( Lavandula Stoechas )

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Şub 10th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Karabaş Otu ülkemizde bütün bölgelerde yabani olarak yetişen çok yıllık bir bitkidir. Çiçeekleri açık mor ve ya koyu mor renk olup nadir olarak koyu sarı renktede olabilir. Karabaş Otu uzun yıllar boyunca genel olarak damar

Karabaş Otu ülkemizde bütün bölgelerde yabani olarak yetişen çok yıllık bir bitkidir. Çiçeekleri açık mor ve ya koyu mor renk olup nadir olarak koyu sarı renktede olabilir. Karabaş Otu uzun yıllar boyunca genel olarak damar açıcı olarak kullanılmıştır. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre sigarayı bırakmakta çok iyi bir yardımcı olduğu görülmüştür.

 

KARABAŞ OTUNUN ETKİLERİ :

Sigarayı bırakmakta etkili.

Kanser önleyici.

Damar sertliğinde faydalıdır.

Damar açıcı

Sara ve beyin hastalıklarında kullanılır.

Antiseptik ve yara iyileştirici

Ağrıları dindirir.

İdrar yolları enfeksiyonlarında etkilidir.

Kalbe kuvvet verir.

Yatıştırıcı özelliğe sahiptir.

Uyuşukluk giderir, zindelik verir.

KARABAŞ OTUNUN KULLANIM ŞEKLİ VE DOZAJI :

1 fincan kaynamış suya (150-200 ml ) 3-4 adet kurutulmuş karabaş otu konularak 10 dk demlenmeye bırakılır.Günde 2 fincan sabah ve akşam olmak üzere içilir. 15- 20 gün düzenli içtikten sonra mutlaka7 ve ya 10 gün ara verilmelidir.

Sigarayı bırakmak içinde ; her sigara içilmek istendiğinde 1-2 karabaş kellesi çiğnenerek iyice emilerek bitki posası tükürülür.Bu çok ağır gelirse karabaşın sap kısmı çiğnenebilir.

YAN ETKİLERİ :

En fazla 15-20 günlük kürler şeklinde kullanılmalıdır kürler arasında 7- 10 gün verilmelidir. Çok güçlü damar açıcı olduğundan tavsiye edilen dozajın dışına çıkılmamalıdır.

924 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri