|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

KANSER VE BİTKİLER

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Mar 23rd, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Kanser Tedavisinde Kullanılan Bitkiler; Bu konu tartışmaya çok açık olup bazı tıp doktorları alternatif tip tedavisini yardımcı olabileceğini kabul edip uygularken bazı tıp doktorları alternatif tıbbı kesinlikle reddetmektedir. Aslında her iki durumda doğrudur. Bazı bitkiler

kanser

Kanser Tedavisinde Kullanılan Bitkiler; Bu konu tartışmaya çok açık olup bazı tıp doktorları alternatif tip tedavisini yardımcı olabileceğini kabul edip uygularken bazı tıp doktorları alternatif tıbbı kesinlikle reddetmektedir. Aslında her iki durumda doğrudur. Bazı bitkiler kanserde tedavi ediciyken bazı bitkiler kanser hücrelerinin hızla yayılmasına sebep olur. Bu durumda en iyi yöntem ilk önce bilimsel tıpla hastalığınız ne olduğunu bimeniz ve yine doktor kontrolunde alternetif tıbba başvurmanız. Asla unutulmamaldır ki her iki durumda da bu işin uzmanlarına danışmanız.

Badem, Cezayirmenekşesi, Çiğdem, Gökçe, Isırgan, Menekşe, Zakkum bu bitkiler kanser tedavisinde kullanılır ama bazıları çok tehlikeli olduğu için  mutlaka bir uzman tarafından hazırlanan preperatlar kullanılmalıdır ayrıca her bitki her kanser için kullanılmaz bu asla unutulmamalıdır.

KANSER NEDİR ?

Kanser, hücrelerde DNA’nın hasarı sonucu hücrelerin kontrolsüz veya anormal bir şekilde büyümesi ve çoğalmasıdır. Günde vücudumuzda(DNA’da) yaklaşık 10000 mutasyon olmasına rağmen immün sistemimiz her milisaniye vücudumuzu tarar ve kanserli hücreleri yok eder.Kanser hücreleri civarlarındaki doku lara ulaşarak, kan dolaşımı, lenf sistemi ya da vücut boşlukları ve yüzeyleri yollarıyla vücudun diğer taraflarına yayılırlar. Buna metastaz denir.

Kanserin Sebebi Nedir ?
Çevresel ve içsel nedenler olarak ikiye ayrılabilir. Çevresel nedenler (kimyasal, radyasyon, viruslar gibi) ve içsel nedenler (hormonal, bağışıklık bozuklukları, kalıtsal mutasyonlar ve diğer genetik nedenler gibi) birlikte veya ardışık olarak hücreleri etkileyerek uzun yıllar içinde kansere yol açabilirler.

Kanserden Nasıl Korunabilirsiniz ?
Sigara içmeyerek, beslenme alışkanlıklarına ve yaşam tarzına dikkat ederek, güneş ışınlarından korunarak kanserden korunmak mümkün.
Sigara ve tütün kullanımından kaçınmak:
Sigara ve tütün ürünlerinin akciğer kanseri, ağız, yutak (farinks), soluk borusu (larinks), yemek borusu, pankreas, rahim ağzı (serviks), böbrek ve idrar torbası (mesane) kanserlerine yol açtığı kesin olarak biliniyor. Bu nedenle sigarayı içmeyerek bu kanserlerdenkorunubilirsiniz.
Sadece sigara içenler değil, pasif sigara içicileri de bu hastalıklara karşı risk altında bulunur.
Beslenme ve diyet:
Bitkisel kaynaklı besinlerin fazla tüketilmesi, özellikle hayvansal kaynaklı yüksek yağlı gıdaların sınırlandırılması, bitkisel yağların tercih edilmesi, fiziksel olarak aktif olup, egzersiz yapılması ve ideal ağırlığın korunması, alkol tüketiminin sınırlandırılması kanserden korunmada etkin rol oynuyor.
Güneş ışınlarından korunma:
Bazal ve skuamöz hücreli deri kanserleri güneş ışınlarına maruz kalma sonucunda ortaya çıkıyor. Bu nedenle güneş ışınından korunulması ile bu kanserlerin gelişimi engellenebilir.

22 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri