|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

İŞTAH KESİCİ BİTKİLER

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Nis 1st, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

  Yiyecek arzusu; yeme sırasında hissedilen hoş bir duygudur.İştah, yiyecek gereksinimi nedeni ile ortaya çıkan tatsızbir duygu olan açlıktan farklıdır. Beyindeki iki kısım tarafından düzenlenen iştah; kokan, tadı olan ve iyi görünen yiyecek çeşitlerinden hoşlanılması

iştah kesici 

Yiyecek arzusu; yeme sırasında hissedilen hoş bir duygudur.İştah, yiyecek gereksinimi nedeni ile ortaya çıkan tatsızbir duygu olan açlıktan farklıdır. Beyindeki iki kısım tarafından düzenlenen iştah; kokan, tadı olan ve iyi görünen yiyecek çeşitlerinden hoşlanılması ile öğrenilir. Geneksel olarak iştahı uyarmak üzere önerilen çeşitli tonikler ve reçeteler vardır.

 

Maydanoz

Salata ve yemeklerde kullandığımız maydanoz metabolizmayı hızlandırıyor. Vücutta ödem toplanmasını engelliyor. Bu sayede olduğunuzdan daha kilolu görünme sorunu ortadan kalkıyor.

Birkaç dal maydanozu 1 bardak kaynar suya atıp birkaç dakika demlenmesini bekleyip içebilirsiniz.

Adaçayı

Bitki çayları arasında en çok tercih edilen adaçayı zayıflamaya ve kilo kontrolüne yardımcı oluyor. Her gün

2 bardak adaçayı içtiğinizde iştahınızın düzenlendiğini fark edeceksiniz.

Fesleğen

Salata ve yemeklerin vazgeçilmez baharatı fesleğen; vücutta fazla su tutulmasını önlüyor. Fesleğenin içindeki yağlar moralinizin yüksek olmasını sağlıyor.

Sadece koklamak bile iştahınızı kontrol etmenize yardımcı oluyor.

Kekik

Türk Mutfağında sık kullanılan baharatlardan biri kekiktir. Sindirim ve boşaltım sisteminin düzenli çalışmasına, metabolizma hızının yükselmesine yardımcı oluyor.

Kendinizi daha zinde hissetmek, kilo vermek istiyorsanız sofranızdan kekiği eksik etmeyin.

Biberiye

Genellikle et yemeklerinde kullanılan biberiye taze ya da kuru olarak tüketilebilir. Kan dolaşımın hızlanmasına, cildin yenilenmesine ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur.

Tere

Salatalara lezzet katan tere; vücutta yağ yakımı işlemini hızlandırıyor. Mutlaka çiğ olarak ve az miktarda tüketmeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca, bol miktarda C vitamini içermektedir.

Sinameki

Kabızlık ve sindirim sistemi sorunlarında etkili rolü bulunmaktadır. İştahınızı kontrol altına almanıza yardımcı olacaktır.

Mate Yaprağı

Dünyada obezite tedavisinde kulanılan bir bitkidir, içeriğindeki etken maddeler iştah kapatma özelliğine sahiptir günde 2-3 fincan çay olarak yemeklerden önce tüketebilirsiniz.

85 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri