|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

HEM ZAYIFLAYIN HEM DE SELÜLİTTEN KURTULUN… MUCİZE ÇORBA

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Mar 31st, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

  Lahananın içeriğinde çeşitli vitaminler bulunur. Bu yüzden hastalıklara karşı koruyucudur. Kalorisi çok düşük olduğundan, kilo vermek isteyenlerin vazgeçilmez yiyeceklerinden birsidir. Beyaz lahana, vücuttaki tuz dengesini değiştirmeden, suyun atılmasına yardımcı olur. Bu yüzden kısa sürede

 

zayıflamaLahananın içeriğinde çeşitli vitaminler bulunur. Bu yüzden hastalıklara karşı koruyucudur. Kalorisi çok düşük olduğundan, kilo vermek isteyenlerin vazgeçilmez yiyeceklerinden birsidir. Beyaz lahana, vücuttaki tuz dengesini değiştirmeden, suyun atılmasına yardımcı olur. Bu yüzden kısa sürede kilo verdirir. Antioksidan özelliğinden dolayı, suyla birlikte vücuttaki toksinleri de dışarı atar. İçinde B,C, E vitamini ve potasyum bulunur.

FAYDALARI

Kolon kanserinde kullanlır.

Lahana, pek çok kanser türünü önlemek için önemli bir yardımcıdır.

Selülite karşı tedavi edici özelliği vardır.

Kansızlığa iyi gelir ve kanı temizler.

Gençlerde sıkça görülen ergenlik sivilcelerine iyi gelir, ayrıca cildi güzelleştirir.

Bağırsakları çalıştırır ve tembelleşmesini önler.

Romatizmal hastalıklara iyi gelir.

Erkekler için cinsel gücü arttırıcı etkisi vardır.

Yeşil sebzelerde bulunan U vitaminini ihtiva eder. Bu sayede mide ve bağırsakların düzenli çalışmasına olanak tanır. Ancak, bağırsakların düzgün çalışmasına yardımcı olabilmesi için, çiğ tüketilmelidir.

Antibiyotik kullananlarda oluşan bağırsak düzensizliklerinde, yine lahana iyileştirici özelliğe sahiptir.

Soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi, kış aylarının yaygın hastalıklarıyla mücadelede başyardımcıdır.

LAHANA ÇORBASI

Orta büyüklükte beyaz lahana

2 adet Domates

2 adet Kabak

2 adet Kereviz

1 adet Enginar

5-6 adet Yeşil Biber

1 demet Maydanoz

1 demet Dere Otu

3-4 adet Limon

2 tatlı kaşığı Kori

YAPILIŞI

Domates, kabak, kereviz, enginar, yeşil biber küp küp doğranarak bir tencere içinde kısık ateşde kendi suyunda yavaş yavaş haşlanır doğramış olduğunuz lahana üzerine ilave edilir bir süre beraber haşlanırlar. Daha sonra maydanoz, dere otu ve köri ilave edilir. Bütün malzemeler 10-15 kaynamaya bırakılır. Hazırlanan çorba blendırdan geçiriniz. Limonu tabağınızda ilave edebilirsiniz. Bu çorba aç karnına tüketilmeli belirli bir diyet listeniz varsa öğün öncesi bu çorbadan içebilirsiniz.

LAHANA SUYU

5-6 adet beyaz lahana 500 mlt suda 5 dk kaynatılır, gün içerisinde 4-5 bardak  ılık şekilde içilebilir.

Bunun yanında Lahana Yağınıda selülit bölgeye masajşeklinde uygularsanız çok etkili olacaktır. L ahana Yağı selülitli bölgeye sürüldükten sonra 2 saat boyunca streç film sarın ve ılık su masaj yaparak çıkarın.Hafta da 2-3 kez ya da her gün tekrarlayabilirsiniz.

Bu çorba ile birlikte yediklerinize de dikkat ederseniz 3 haftada  7 kilo verebilirsiniz

37 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri