|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

HASSAS ALERJİK CİLT

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Haz 19th, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

  Her fırsatta kızaran, kaşınan ve pullanan bir cildiniz varsa hassas bir cilde sahipsiniz demektir. Günümüzde en çok görülen cilt tiplerinden biri de hassas – alerjik cilt tipidir. Hassas cilt, derideki iğnelenme ve yanma hissiyle

 

Her fırsatta kızaran, kaşınan ve pullanan bir cildiniz varsa hassas bir cilde sahipsiniz demektir. Günümüzde en çok görülen cilt tiplerinden biri de hassas – alerjik cilt tipidir.

Hassas cilt, derideki iğnelenme ve yanma hissiyle kendini gösterir. Bu hisler kendiliğinden gerçekleşebileceği gibi iklim veya kozmetik ürünler gibi dış etkenlere veya stres gibi iç etkenlere bağlı olarak da ortaya çıkabilir.  Aslında bütün ciltler hassastır ancak bazı ciltler daha hassas olur ve sıklıkla sorun yaşanır. Nedeni genellikle kalıtımsal olmasına rağmen; çevresel, mevsimsel etkenler veya yanlış olarak seçilmiş ya da uygulanmış kozmetik ürünler sorunu artırabilir. Kaynağı ne olursa olsun, hassas bir cildin duvarında her zaman bir dengesizlik söz konusudur.

Bu tip cilt rahatsızlıklarının sıkça tekrarlanması, ciltte kalıcı kızarıklıkların oluşmasına neden olabilir. Kızarıklık beraberinde gerilme, kuruluk, yanma hissini de getirir. Bu tür ciltler için bakım, söz konusu rahatsız edici kızarıklıkların durdurulularak rahatlık hissinin geri kazanılması anlamına gelir.  Böyle bir cilde sahip olan kişinin hipoalerjik olarak satışa sunulan ürünleri tercih etmesi gerekir.

Doğrusunu söylemek gerekirse hiçbir kozmetik ürün tamamen masum değildir. Tümü alerji yapabilir. Hipoalerjik ürünler sadece daha az alerji yapma olasılığı olan ürünlerdir.

KURU CİLT

YAĞLI CİLT

NORMAL CİLT

KARMA CİLT

Şifalı BitkilerŞifalı Bitkiler ve FaydalarıBitkisel Yağlar

Bitkisel TedaviCilt BakımSaç BakımSağlıklı Yaşam

 

 

Şifalı Bitkiler – Şifalı Bitkiler ve Faydaları – Bitkisel Tedavi

 

26 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri