|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

GÜZELLİĞİN SIRRI ZAMBAK YAĞI

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Tem 25th, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Çogu kadınlar güzel görünmek için kesenin ağzını açar ve ekonomik yönden oldukça fazla yatırım yaparlar. Hele birde isteikleri verimi alamazlarsa o zaman sorun, İşte size zambak yağı; Evinizde uygulayabileceğiniz pratik ancak oldukça etkili bir yöntem,

Çogu kadınlar güzel görünmek için kesenin ağzını açar ve ekonomik yönden oldukça fazla yatırım yaparlar. Hele birde isteikleri verimi alamazlarsa o zaman sorun,

İşte size zambak yağı;

Evinizde uygulayabileceğiniz pratik ancak oldukça etkili bir yöntem, Zambak yağı cildimizde oluşen birçok soruna çare olabilmektedir,

Zambak Yağını Nasıl Hazırlarım :

Üç avuç zambak ince ince dorandıktan sonra katkısız zeytinyağı ile karıştırılır, Karışım bir kavonoza konularak ağzı sıkıca kapatılır ve iki hafta süreyle güneşte bekletilir. İki hafta sonunda dinlenmiş karışımı kaynarsuyun içinde pişirildikten sonra bir tülbent yardımı ile süzülerek karışım cilde uygulanır,

Ayrıca bana bu yeterli gelmez daha fazla güzellik istiyorum diyorsanız süzülen karışımın içine  soğan suyu ,balve yumurta akı ile karıştırılarak akşamları yatmadan yarım saat önceden cildinize uygulayabilirsiniz.

151 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri