|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

GİNSENG ( Panax ginseng )

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: May 15th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Anavatanı Doğu Asya’dır. Kırmızı Kore Ginsengi diye de adlandırılmaktadır.  Günümüzden yaklaşık  2000 yıl önce Çin ve Kore de şifa verici özelliği saptanmış ve kullanılamaya başlanmıştır. Ginseng ekilen topraklarda 6 yıl ürünün gelişmesi beklenir bu kadar uzun sürmesinin

Anavatanı Doğu Asya’dır. Kırmızı Kore Ginsengi diye de adlandırılmaktadır.  Günümüzden yaklaşık  2000 yıl önce Çin ve Kore de şifa verici özelliği saptanmış ve kullanılamaya başlanmıştır. Ginseng ekilen topraklarda 6 yıl ürünün gelişmesi beklenir bu kadar uzun sürmesinin nedeni bitkinin gelişimini tam olarak tamamlaması ve kalitesini arttırmasıdır. Bitkinin içeriğinde bulunan etken maddeler; ginsenoit, triterpenik saponositler, panaxosidesitler, panaxatnol ve polisakkaritler bulunmaktadır.

GİNSENG’ İN  ETKİLERİ

Erkeklik hormonu olan Testesteron üzerinde olumlu etkiye sahiptir

Sperm miktarı arttırır ve cinsel gücü olumlu yönde etkiler

Vücuda enerji verir

Merkezi sinir sistemini etkileyerek beyin aktivitesini arttırır

Hafızayı güçlendirir, konsantrasyon güçlüklerini engeller

Yorgunluk ve bitkinlik hallerini ortadan kaldırır

Vücudu canlandırır ve zindelik verir

Sinir sistemi salgılarını düzenler beyin fonksiyonlarını düzene sokar

Stres ve bunalıma karşı sinir sistemini korur

Kalp damarları üzerinde düzenleyici etkiye sahiptir

Damar sertliğine karşı vucudu korur

Şeker hastalığında olumlu etkiye sahiptir

Karaciğer fonksiyonlarını düzenler

Kolestrol dengede tutmayı sağlar

Kansızlığı giderir

Hücre yenileyici özelliği vardır

Kanser önleyici olarak kullanılır

394 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri