|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

Şifalı Bitkiler Ginkgo Biloba

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Mar 13th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Sağlıklı bir zihin ve güçlü bir hafıza için şifalı bitkiler arasında en çok kullanılmakta olan Ginkgo Biloba  dünyanın en eski ağaçlarından olup 200 milyon yıldan beri varlığını sürdürmektedir. Ginkgo Biloba 25 – 30 metre kadar

ginko biloba

Sağlıklı bir zihin ve güçlü bir hafıza için şifalı bitkiler arasında en çok kullanılmakta olan Ginkgo Biloba  dünyanın en eski ağaçlarından olup 200 milyon yıldan beri varlığını sürdürmektedir. Ginkgo Biloba 25 – 30 metre kadar boy atabilen nadiren de olsa 50 metre boylanabilen çok dayanıklı ve güçlü bir bitkidir. Bitki o kadar güçlü ve dayanıklıdır ki Japonya’da ki atom bombası patlamasından sonra varlığını sürdürebilen tek bitkidir. Bitki özelliği yaprakları yelpaze şeklinde, damarları uçlara uzanır, yaprak ölçüleri 5- 10 cm civarındadır. Ülkemizde; gümüş kayısı, fil kulağı, kız saçı, çin yelpaze  çamı, mabet ağacı  ve japon eriği olarak adlandırılmaktadır. Ginkgo Biloba bitkisinde bulunan etken maddeler; flavonoid glükozidleri,terpenoidler ve ginkgolidler bulunmaktadır.

Ginkgo Biloba Faydaları

Kan dolaşımının arttrır ve pıhtılaşmayı önler

Beyin damarlarının tıkanıklılığının giderilmesinde yardımcı

Hafıza fonksiyonlarının arttırılmasında yardımcı olur

Hafızayı güçlendrici etkisi vardır, öğrenme yeteneğini arttrır

İktidarsızlık ve sertleşme problerinde etkilidir. ( Gingko Biloba vücudun en uç noktalarında bile kan akışını sağlandığı için artan kan akışı pelvik bölgeyi sert bir ereksiyon (erkek cinsel organının sertleşmesi ) için gerekli olan oksijen bakımından zenginleştirir

Güçlü bir antioksidandır

Dolaşım problemlerinde etkilidir

Damar felci ve damar spazm da gevşetici etkiye sahipir

Yorgunluk ve stres durumunda kullanılır

Vertigo ( baş dönmesi ) ve tinnitus ( kulak çınlaması ) gibi hastalıkların tedavisinde yardımcı

Troid bezlerinin  düzenli çalışmasında yardımcı ( hipertroid )

Yaşlılarda bunama etkilerini azaltır

Alzheimer hastalığında etkili

KULLANIM ŞEKLİ

Ginkgo Biloba‘nın çay olarak kullanımı iki – üç parça bitki yaprağı kaynamış bir fincan kaynamış sıcak su içinde 10 dk demlendirilmelidir.  Gün içinde iki fincan içilebilir. Kan akışını hızlandırdığı için enerji ortaya çıkacağında uyumadan önce içilmesi tavsiye edilmez, uyumaya engel olabilir.

YAN ETKİLERİ

Kan dolaşımı bozuklukları olan kişiler ve aspirin gibi kan akışını etkileyen ilaçları yüksek dozda kullanan kişilerde kullanılması sakıncalı olabilir. Beyin fonksiyonlarını etkileyen ilaçları kullananlar ve anti-depresan kullanan kişilerde de kullanılması sakıncalı olabilir. Ayrıca hamileler ve çocuklarda kullanılımı sakıncalı olabilir. Yan etkileri arasında mide bulantısı, baş dönmesi, baş ağrısı, ishal ve huzursuzluk görülebilir böyle durumlarda ilk yapılacak olan alınan dozaj miktarını azaltmaktır. Eğer şikayetler devam ederse bir hekime danışın ya da ginkgo biloba kullanımını bırakınız.

 

Şifalı Bitkiler – Bitkisel Tedavi – Şifalı Bitkiler ve Faydaları

84 kere okundu

yorum Yok Yapin “Şifalı Bitkiler Ginkgo Biloba”

  1. nadiguzel dedi ki:

    Ya kardeşim aç karnına mı yoksa tok karnına mı içilir? Nasıl kullanılır, diye soruyorum hiç bir sitede bu konuda bir açıklama yok bu nasıl iş? Bunu bilen yok mu?

  2. kardelen dedi ki:

    Merhaba Nadigüzel
    Ginko Bloba çayını – bitkisel kapsülünü yemeklerden önce veya yemeklerden sonra kullanılabilir. Bizim tavsiyemiz yemeklerden sonra kullanmanız.
    İYİ GÜNLER

Yorum Yap

şifalı bitkiler
Sifali Bitkiler Kategorisindeki Diger Haberler
şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri