|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

El ve Tırnak Bakımı

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Ağu 21st, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Dış dünyayla en çok temas eden ellerimiz ve tırnaklarımız, birçok olumsuzluktan kolayca etkilenebiliyor. Amerikan Hastanesi Dermotoloji Bölümü’nden Dr. Halil BEYAZIT el ve tırnak bakımıyla ilgili çok dikkatli olunması gerektiğinisöylüyor. Gerek işlerimiz, gerek ev hayatımız gerekse

Dış dünyayla en çok temas eden ellerimiz ve tırnaklarımız, birçok olumsuzluktan kolayca etkilenebiliyor. Amerikan Hastanesi Dermotoloji Bölümü’nden Dr. Halil BEYAZIT el ve tırnak bakımıyla ilgili çok dikkatli olunması gerektiğinisöylüyor.

Gerek işlerimiz, gerek ev hayatımız gerekse günlük hijyen ve kişisel bakımımız sırasında birçok kimyasal yada doğal maddeyle temasımız olur. Ellerimiz ve tırnaklarımızda bundan kaynaklanabilecek olumsuzluklara en açık bölgelerdir. Özellikle sık suylave deterjanla temas edilmesi eldeki bu bariyerin bozulmasına ve nem kaybına neden olur.,takiben bu bozulmuş bariyer ve denge nedeniyle temas ettiğimiz her türlü deterjan, sabun ve kimyasallar deri içine daha kolay nüfuz eder ve ortaya çeşitli belirtilerle kendini göstren egzamalar çıkar.

Engellemek Tedaviden Kolay;

Bu tip deri problemlerinin engellenmek yada bozulmuş dengeyi sağlamak için kremlerden yardım alırız.Bu ürünler tabaka oluşturup elin nem kaybını engelleyerek ve deriyi bir tabaka olarak kaplayıp dış etkilerden koruyarak iş görürler.Bu ürünleri gün içerisinde ve gece yatarken gerekli ölçülerde kullanmak gerekir. Ürünün içindkiler ve markasından çok ne kadar sürüldüğüdür.

Bu ürünler losyon,krem ve merhem şeklinde olabilir. Losyon ve krem sürmesi kolay, ama etkisi kısmen zayıf ürünlerdir. Merhem tarzı ürünleri kullanmak zordur ama etkileri çok daha fazladır. Bu ürünleri özellikle kış aylarında en azından günde birkaç kez uygulamak oldukça iyi sonuçlar verebilir.

Gündüz her fırsatta krem yada losyon tarzı bir ürün gece ise en az iki kere krem tarzı bir ürün kullanmak pratik bir çözüm olabilir.

33 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri