|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

EKİNEZYA ( Echinacea Purpurea )

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Şub 8th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Vücudun daha dirençsiz olduğu başta kış mevsimi olmak üzere mevsim geçişlerinde kullanılmasında büyük yarar vardır. Ekinezya, sağlıklı doku ile hastalığa neden olan mikroorganizmaların arasındaki doğal bariyeri yok eden enzim oluşumunu engellemede, akyuvarların üretimini ve aktivitesini

Vücudun daha dirençsiz olduğu başta kış mevsimi olmak üzere mevsim geçişlerinde kullanılmasında büyük yarar vardır. Ekinezya, sağlıklı doku ile hastalığa neden olan mikroorganizmaların arasındaki doğal bariyeri yok eden enzim oluşumunu engellemede, akyuvarların üretimini ve aktivitesini arttırmada doğal bir destektir. Domuz gribinde de çok etkili olduğu anlaşılmıştır. Ekinezya’nın içeriğindeki etken maddeler; polisakkaritler, bakır minerali, demir mineral, tanen, protein, yağ asitleri, A,C ve E vitaminleri bulunmaktadır.

EKİNEZYA’NIN ETKİLERİ:

Bağışıklık sistemini güçlendirici

Üst solunum yolu enfeksiyonların da etkili

Yüksek miktarda C vitamini içermektedir

Grip, nezle, soğuk algınlığı dönemlerinde etkili

Zehirli yılan ve böcek sokmalarında etkili

Boğaz ve diş ağrılarında etkili

Kabakulak, çiçek hastalığı, kızamık dönemlerinde etkili

Sedef, egzama ve deri enfeksiyonlarında etkili

Akne tedavisinde kullanılır

Kanser önleyici

Mikroorganizmaların dokulara yayılmasını önler ve lenf sistemini korur

Akyuvarların sayısını yükselterek bakteri ve virüslerin yok edilmesinde yardımcı

EKİNEZYA’NIN KULLANIM ŞEKLİ VE DOZAJI:

1 fincan kaynamış suyun içerisine 1tatlı kaşığı ( 2 gr ) kuru bitkiden konulur ve 5-10 dk demlendirilir. Günde 3 defa aç ve ya tok içilebilir.

YAN ETKİLERİ:

Burada önemli olan etkisi gerçekten çok yüksek olan ekinezyadan fazla önerilen miktarın üzerine çıkılmamasıdır. Çok nadir olarak alerjik reaksiyon gösterebilir.

1.302 kere okundu

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri