|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

DUT YAPRAĞI

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Şub 6th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Dut bitkisi genel olarak ; taze dut, kuru dut, dut pekmez, dut suyu, dut şurubu olarak tüketilmektedir. Ülkemizde hemen her yerde yetişitirilmektedir. Dut’ un üç çeşidi vardır; beyaz dut, ekişi kara dut ve kırmızı dut

Dut bitkisi genel olarak ; taze dut, kuru dut, dut pekmez, dut suyu, dut şurubu olarak tüketilmektedir. Ülkemizde hemen her yerde yetişitirilmektedir. Dut’ un üç çeşidi vardır; beyaz dut, ekişi kara dut ve kırmızı dut ( mor dut ) Ülkemizde marmara bölgesinde ekonomik değeri acısından  ipek böcekciği yapılmaktadır bu da dut üretimini arttırmaktadır.Dut son derece besleyici bir bitki olup  bağışıklık sistemini güçlendirici olarak genellikle çocuklarda ve yaşlı insanlarda çok yaygın olarak kullanılır.Kara dut şurubu da ağız yaraları ve aftlar için kullanılır.

 

DUT  YAPRAĞININ ÖZELLİKLERİ

Damar sertleşmesini engelleyici.

Hücre paslanmasını önleyici

Antioksidan

Beden ve zihin gevşetici, rahatlatıcı

Yüksek kan şekeri seviyelerini düşürücü

Karaciğeri güçlendirici özelliğe sahiptir

Sindirim sistemini harekete geçirir

Parazit önleyici ve mikrop öldürücü özelliğe sahiptir

Öksürük kesici

Kan şekerini düşürücü

Solunum yolu rahatsızlıklarında ve gögüs hastalıklarında etkili

Diş ağrısını giderici

Sakinleştici

Kuvvetli bir müshildir

KULLANIMŞEKLİ:

Bir bardak kaynamış suyun içerisine ( 150 ml ) bir çay kaşığı (  2 g )  kurutulmuş bitki tozundan konulur ve 10 dk demlenmeye bırakılır aç karnına içilir.

 

9.421 kere okundu

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri