|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

DOĞAL FORMÜLLERLE EL BAKIMI

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Oca 22nd, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

    Elin üstündekince deri yumuşaktır. El, yaşlılığı vücudun öbür kısımlarından çok daha önce gösterir. Bir yüz plastik ameliyatla gerdirilebilir, ele bu yapılamaz. Onun için ellerin yaşlanmasını bakımla engellemek gerekir. Her şey den önce, deterjanlar, evde

el bakımı    Elin üstündekince deri yumuşaktır. El, yaşlılığı vücudun öbür kısımlarından çok daha önce gösterir. Bir yüz plastik ameliyatla gerdirilebilir, ele bu yapılamaz. Onun için ellerin yaşlanmasını bakımla engellemek gerekir. Her şey den önce, deterjanlar, evde kullanılan temizleyiciler elleri yıpratır. Güneş, soğuk, yağmur vb. etkenlerde ellerin yıpranmasına sebep olur. Ellere sık sık bakım yapmak gerekir.

 EL ÇATLAKLARI İÇİN

100 gr Ceviz Yağı

50 gr Kakao Yağı

10 gr Balmumu

HAZIRLANIŞI

  Balmumu benmari usulu ile eritilir eğer kakao yağınızda kalıp şeklinde ise onu da benmari usulu ile eritin sonra bütün ürünleri karıştırarak elinize sürün ve ellerinizi bir poşete geçirin iki saat kadar elinizde kalsın sonra ılıksu ile durulayın. Bu uygulamayı haftada 2 – 3 kez yapabilirsiniz.İlk uygulaman sonra çatlakların azaldığını göreceksiniz.

 Her gün varsa el bakım kreminizi kullanabilirsiniz, krem kullanmak istemiyorsanız Aloe Vera Jeli kullanabilirsiniz ya da Jojoba Yağını nemlendirici olarak kullanabilisiniz.

31 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri