|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

CİLT TİPLERİ – YAĞLI CİLT

Kategori: Cilt Bakimi Eklenme Tarihi: Haz 29th, 2011 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Yağlı cildin yüzeyi portakal kabuğunu andırır. Yağlı cildin en belirgin özelliği aşırı yağ salgılaması, normal ve kuru ciltten daha kalın olmasıdır. Yağlı cildin oluşmasına sebep olan bazı etmenler; ergenlikte hormon dengesizliği, yağ açısından zengin beslenme

Yağlı cildin yüzeyi portakal kabuğunu andırır. Yağlı cildin en belirgin özelliği aşırı yağ salgılaması, normal ve kuru ciltten daha kalın olmasıdır. Yağlı cildin oluşmasına sebep olan bazı etmenler; ergenlikte hormon dengesizliği, yağ açısından zengin beslenme alışkanlığı, sıcak ve nemli hava olarak sayılabilir.

      Yağlı cilt sivilce ve lekeye yatkın olmasına karşın; çizgi ve kırışık oluşmasına fazla yatkın değildir.

      Eğer yağlı cilt düzenli olarak temizlenmezse kir, ölü hücreler ve yağ folikülleri tıkar ve siyah noktaların oluşmasına sebep olur. Genel inanış aşırı yağın cildin kirli olduğunu göstermesi ve sık yıkanmasının sivilceleri önleyicidir. Ancak sık yıkama cilt problemlerini azdırabilir. Cildin yüzeyini aşırı kurutmak yağ bezelerini daha fazla yağ üretmeleri için uyarır.

      Yağlı cilt tipi genellikle genç yaşlardan 30’lu yaşlara kadar görülmekle birlikte, yetişkinlerde de görülebilir. Cildin yağ üretimi fazla olduğundan cilt parlak, gözenekler geniştir, siyah nokta ve akne oluşmasına yatkındır.

  • Yağ fazladır.
  • Akne görülebilir.
  • Siyah nokta görülebilir.
  • Nem oranı fazladır.
  • Millia (yağ bezesi) görülebilir.
  • Gözenekler büyük olur.
  • Yağların asidi fazladır.

 

1.048 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri