|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

Cilt Hastalıkları

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Mar 19th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

AKNELİ CİLTLER      Bu cilt türü aynı yağlı cildin özelliklerini taşır ve genellikle yüz, omuzlar ve sırtı etkilediği ergenlik döneminde yayındır. Aknenin ilk belirtileri ergenlikte başlar. Çünkü bu dönemde hormon salgılarının artması yağ bezelerini ayırır.

CİLT HAST.

AKNELİ CİLTLER

     Bu cilt türü aynı yağlı cildin özelliklerini taşır ve genellikle yüz, omuzlar ve sırtı etkilediği ergenlik döneminde yayındır. Aknenin ilk belirtileri ergenlikte başlar. Çünkü bu dönemde hormon salgılarının artması yağ bezelerini ayırır. Bunun sonucu olarak daha sonra sivilce ve aknelere dönüşecek olan siyah noktalar oluşur. Akneler ihmal edilirse tedavisi mümkün olmayan yara ve çukurlara sebep olabilirler. Kadınlarda genellikle menstürasyon döneminde ağız ve çene bölgesindeki sivilce ve lekelerde artış görülür. Bu durum genellikle birkaç gün içerisinde geçer.

CİLTTE RENK KAYBI

     Ciltte sarılık ya da kırmızılık gözlenebilir. Bazı yiyecek ve içeceklerde cilt rengini değiştiren reaksiyonlara sebep olabilir. Güneşte fazla kalmak da lekelere ve renk bozukluklarına sebep olabilir.

TEMAS DERMATİTİ

      Herhangi bir maddenin direkt temasıyla ortaya çıkan deri iltihaplanmasıdır. Belirtiler temas bölgesiyle sınırlı kalır. Kızarıklık, kaşıntı, kabarcıklar ve akıntılı yara şeklinde tezahür eder. Kozmetikler, deterjan, güneş ışığı, ilaçlar gibi akla gelebilecek her madde bu rahatsızlığa sebep olabilir. Kesin tedavisi, bu maddenin kullanılmasına son vermekle mümkün olabilir.

SEBORE DERMATİTİ

      Kulakların arkası, T bölgesi veya sternum üzerinde yağlı görünüşlü, kabuklu, kaşıntılı bölgeler ve inatçı kaşıntılı kepekle beliren bir cilt hastalığıdır. Diğer derilerle teması olan vücut bölgelerinde daha çok görülür. Bu bölgeler göğüslerin altı, genital bölgeler, kasıklar ve şişman insanların göbek katlarında görülür. Özel ilaçlı şampuanlar, bitki şampuanları ile sık sık baş yıkama tavsiye edilir.

28 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri