|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

Cilt Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Mar 19th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

BADEM YAĞI: E vitamini ve minerallerce zengindir. Cildin ve saçların E vitamini ihtiyacını karşılar. Makyaj temizlemede, saç, tırnak, el ve ayak bakımında kullanılır. Müshil özelliği vardır. KAYISI YAĞI: Akneleri temizler, cilde canlılık verir. Yaşlanma ile

cilt bak.yağlarBADEM YAĞI: E vitamini ve minerallerce zengindir. Cildin ve saçların E vitamini ihtiyacını karşılar. Makyaj temizlemede, saç, tırnak, el ve ayak bakımında kullanılır. Müshil özelliği vardır.

KAYISI YAĞI: Akneleri temizler, cilde canlılık verir. Yaşlanma ile ortaya çıkan kırışıklıkları giderir. Nemlendirici, arındırıcı ve onarıcı özelliği vardır.

SUSAM YAĞ: E vitamini ve mineral bakımından zengindir. Cildin ve saçların E vitamini eksikliğini giderir. Tüm ciltlere uygundur.

CEVİZ YAĞI: Nemlendirici etkisi vardır, bronzlaştırıcı ve cilt lekelerini önleyici etkisi vardır.

ÇAM TEREBENTİ YAĞI: Saçı besler, dökülmeyi ve kepeklenmeyi engeller. Saç diplerini kuvvetlendirir. İyileştirici ve  kurutucu özelliğe sahiptir. Yan etkileri;cildi tahriş edebilir.

BUĞDAY YAĞI: E vitamini ve mineral bakımından zengindir. Yüzün ve vücudun E vitamini ihtiyacını karşılar. Olgun Ciltler için kullanılır.

FINDIK YAĞI: B1, B2, B6 ve E vitamini bakımından zengindir. İçeriğindeki E vitamini vücuttaki kasları güçlendirir, kalp dokusundaki hücrelerin korunmasını sağlar. Kuru, yıpranan ciltlere uygulanır. Cilde yoğun nem, parlaklık ve canlılık kazandırır. Hamilelik ve doğum sırasında oluşan çatlakların deformasyonun giderilmesinde kullanılır. Saçlar içinde çok faydalıdır.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI: Nemlendirici özelliği vardır. Saça parlaklık verir. Güneşten zarar görmüş cildi onarır.

EŞEK OTU YAĞI: Problemli cildin kendini toparlamasına yardımcı olur. Regl dönemi ağrılarında karına masaj yapılırsa iyi gelir. Ayrıca menopoz döneminde otu kaynatılıp içilirse rahatlık verir.

JOJOBA YAĞI: Genellikle kozmetikte kullanılır. Nemlendirici özelliğiyle tek başına da kullanılabilir.

ZEYTİN YAĞI: Saç ve cilt için birebirdir. E vitamini ampulüyle karıştırılıp saça, cilde, dekolteye uygulandığında harika sonuç alınır.

AYÇİÇEK YAĞI: Özü, masaj ve banyolarda kullanılır.

SAFRAN YAĞI: Masajda kullanılır. Vücuda ve yüze son derece faydalıdır.

HAVUÇ ÖZÜ YAĞI: A ve E vitamini yönünden zengindir. Cilt için iyi bir besin kaynağıdır. Yan etkileri; çok fazla güneş ışığına maruz kalmak renk bozukluklarına neden olur.

MISIR YAĞI: Dinçlik veren yatıştırıcı özelliği vardır. Nemlendirici olarak da kullanılır. Hücre yenileyicidir.

PAPATYA YAĞI: Leke giderici, yumuşatıcı ve sıkılaştırıcı etkisi vardır.

LİMON YAĞI: Cilt lekelerini ve siyah noktaları giderir. Sivilce kurutur, cilde bakım sağlar. Doğum sonrası çatlakları azaltır. Cildi besler, ciltteki kırışıklıkları azaltır. Kılcal damarların devrini hızlandırır. Cildin yağ dengesini ayarlar.Yan etkileri; duyarlı ciltleri tahriş edebilir.

GÜL YAĞI: Sıkılaştırıcı ve antiseptik özelliği vardır. İltihaplanmalar ve cilt alerjileri için yararlıdır. Hücre yenileyicidir.

BİBERİYE YAĞI: Antiseptik, kas gevşetici, sinir güçlendiricidir. Yan etkileri; Hamilelikte ve epilepsi de kullanılmamalıdır, yüksek derecede uyarıcı bir yağdır.

28 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri