|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

CİLT BAKIMI

Kategori: Cilt Bakimi Eklenme Tarihi: Haz 28th, 2011 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Her kişinin cildi kendine has özellikler taşır. Mineral ve vitaminlerin emilim kapasiteleri de kişinin yaşı, cinsiyeti ve sahip olduğu dermatolojik özellikleri bakımından farklılık gösterir. Cildimiz çeşitli etkenlerden dolayı zamanla dengesini kaybeder. Vücudumuzun homoestasisi (iç dengesi)

Her kişinin cildi kendine has özellikler taşır. Mineral ve vitaminlerin emilim kapasiteleri de kişinin yaşı, cinsiyeti ve sahip olduğu dermatolojik özellikleri bakımından farklılık gösterir. Cildimiz çeşitli etkenlerden dolayı zamanla dengesini kaybeder. Vücudumuzun homoestasisi (iç dengesi) bozulduğunda nasıl sağlıksız birer insan oluyorsak cildimizin de dengesi bozulduğunda sağlıksız bir görünüme sahip oluruz. Cildimiz genel sağlık durumumuzu gösteren bir ayna gibidir.  Unutmamalıyız ki cildimiz üzerimizden hiç çıkarmadığımız canlı birer giysimizdir. Bu giysinin uzun süre kullanılabilmesi için bakımının düzenli aralıklarla yapılması ve hoyrat kullanılmaması gerekmektedir. En küçük bir fizyolojik bozuklukta, dengesiz beslenmede, kötü hijyen şartlarında veya stres altındayken bunu derhal cildimize yansıtırız. Dolayısıyla cilt dengemizi etkileyen bütün faktörlere karşı koymak için cilt bakımı en önemli tedavi biçimidir. Cilt bakımı cildin P.H ’ ini düzenleyen, porların (gözeneklerin) temizlenmesini ve sıkılaştırılmasını sağlayan en önemli unsurdur. Cildin nem oranını dengelemek ve dış etkenlere karşı korumak için tek bir ürün asla yeterli değildir. Her cilt tipinde zamanla farklı reaksiyonlar görülebilir. Kuru ciltlerde aşırı kuruma ve pullanma, yağlı ciltlerde akne oluşumu, olgun ciltlerde kırışıklık ve sarkma gibi problemler oluşabilir. Tüm bu cilt problemlerine gerekli önlemler alınmalı, problemli ciltlere de uygun tedavi yöntemleri uygulanmalıdır. Cilt bakımını düzenli olarak yaptığınızda ışıl ışıl bir deriye, enerji saçan gözlere ve zinde bir vücuda kavuşmuş olursunuz. Elbette her insan güzel ve bakımlı olmayı ister. Ayrıca, kozmetik ürünlere masraf yapmadan kendinizde evde kolaylıkla maske hazırlayabilirsiniz. Ancak, bu maskeleri uygulamadan önce nasıl bir cilt tipine sahip olduğunuzu belirlemeniz gerekmektedir. Şimdi cilt tipimizi belirleyelim ve daha sonra bize uygun olan bakım yöntemini bulup uygulayalım!

294 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri