|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

Cilt Bakımı için Önemli Uyarılar

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Mar 19th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Eğer cildinizin hangi sınıfa girdiğine karar veremiyorsanız bir kozmetik uzmanına başvurmanız doğru olur. Böylece uygulayacağınız reçetelerde ve bakım yöntemlerinde yanılgıya düşmemiş olursunuz. Yağlı bölgeleri veya karışık ciltteki sivilceli bölgeleri yağdan arındırıcı maddelerle temizlemeye çalışmayınız. Cildin

AAA

  • Eğer cildinizin hangi sınıfa girdiğine karar veremiyorsanız bir kozmetik uzmanına başvurmanız doğru olur. Böylece uygulayacağınız reçetelerde ve bakım yöntemlerinde yanılgıya düşmemiş olursunuz.
  • Yağlı bölgeleri veya karışık ciltteki sivilceli bölgeleri yağdan arındırıcı maddelerle temizlemeye çalışmayınız. Cildin asidik koruma örtüsünü tahrip edebilirsiniz.

Yağlı cildinize çok etkili veya yüksek dereceli alkol içerikli ürünlerle işkence etmeyin. Bu tür bakıma yağ bezlerinin tepkisi daha fazla yağ üretmek olacaktır.

Özellikle kuru cildi soğuk suyla yıkamayın, aksi halde gözenekler kapanır ve cilt daha fazla kurur.

Cildin kendini yenileyebilmesi için (regenerasyon), haftada 1-2 kere cilde uygun yüz maskeleri uygulayınız.

Peeling yöntemi (ayda 1-2) cildin sertleşmesini önler.

Pigment (renk bozukluğu) lekelerine, rendelenmiş çiğ patates maskesi 15-20 dakika uygulanmalıdır.

Cildinizi derin temizleyin. Cildinize pamukla uygulayacağınız bir temizleyici kremle, eğer cildiniz kuru ise yağlı bir kremle cilde masaj yapılması ve birkaç dakika cildin üstünde kaldıktan sonra bol suyla yıkanması yeterli olacaktır (2).

Cildinizi güneşten koruyun.

Cildinizi aşırı sıcak ve aşırı soğuktan koruyun. Aşırı sıcak ve soğuk havalarda cildiniz çok gerekli olan nemini kaybedip kuruyacaktır. Özellikle kış ve yaz aylarında cilt tipiniz için uygun nemlendirici mutlaka uygulayınız.

Sigara içmeyin. Sigara cildin ihtiyacı olan oksijeni azalttığı gibi, cildin kendini yenilemesini de engeller.

Cildinizi derin nemlendirin. Günlük bakımın yanı sıra hiç değilse haftada bir maske veya nemlendiricinizi bol miktarda kullanarak, cildinizi 5-10 dakika nemlendirmeye bırakın.

Sağlıklı beslenin.

Bol su için, cildiniz sürekli nemli kalmalıdır.

Sonbaharda; cildiniz kuru ise baharat kullanmayın, bol bol su için, salata ve sebzeye ağırlık verin. Belli aralıklarla maden suyu ile yıkayın. Mineral ve tuzları cildinize nüfus ettirmiş olursunuz.

Kış aylarında; E ve C vitamini içeren besinler tüketmeye özen gösterin. Yeşil sebzeleri çiğ olarak tüketin, bol bol taze meyve suyu için. Açık havaya çıkarken cildinize bitkisel yağlar veye nemlendirici kullanın.

İlkbahar aylarında bitkisel yağlarla vücudunuza masaj yapın. Sabah aç karnına, iki bardak ılık su için ve beyaz ekmek yerine kepek ekmeği tüketin. Dengeli beslenin. Karbonhidrat tüketimini azaltın. Günde en az 2,5 litre su için.

28 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri