|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

CİLDİNİZİ KORUYUN

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Haz 25th, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Tekrar tekrar belirtilmelidir ki, hiçbir zaman cildinizi temizlemeden yatmayın. Çünkü cilt, yani deri hücreleri en çok geceleri yenilenmektedir. Cildinizi sizin cildinize uygun bir temizleyiciyle temizledikten sonra, tonik sürüp, ardından yine cildinize uygun bir gece kremi

Tekrar tekrar belirtilmelidir ki, hiçbir zaman cildinizi temizlemeden yatmayın. Çünkü cilt, yani deri hücreleri en çok geceleri yenilenmektedir. Cildinizi sizin cildinize uygun bir temizleyiciyle temizledikten sonra, tonik sürüp, ardından yine cildinize uygun bir gece kremi sürerek, cildinize karşı her gece yapmanız gereken görevi yerine getirin. Gece kremleri diğer ürünlere nazaran daha çok yağ içerir, ama gece kreminizi seçerken yağlı olmasının yanı sıra, besleyici olmasına, vitamin, kolajen ve bitkisel ürünler de içermesine dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra besleyici maskeleri de ihmal etmeyin. Besleyici kremleri gece yatarken çok hafif masaj yaparak sürerseniz bu kan dolaşımını yükseltip cildinizin sarkmasını önler.

Özellikle sivilceli ciltlerin temizliğine son derece dikkat edilmeli, çünkü sivilceli ciltlerin gözenek delikleri kapanıp, iltihaplanmıştır. Bunu önlemek için, haftada bir papatyalı buhar banyosu yapınız.
Papatyalı buhar banyosu

Bir tencere suyu kaynatıp içine bir avuç papatya çiçeği koyduktan sonra başınıza bir havlu örtüp, yüzünüzü15 dakika tencerenin buharına tutunuz. Daha sonra parmaklarınızın ucuna yumuşak bir kağıt dolayıp, siyah noktaları fazla zorlamadan çıkarın, arkasından da nemlendirici sürün. Eğer yüzünüzde sivilce çoksa, geceleri yatmadan yüzünüzü temizledikten sonra, nemlendirici sürüp, arkasından da bir çay kaşığı kili küçük bir tabakta birazcık su ile karıştırıp püre haline getirip sivilcelerin üzerine sürünüz.

PAPATYA

PAPATYA YAĞI

KURU CİLT

YAĞLI CİLT

NORMAL CİLT

KARMA CİLT

Şifalı BitkilerŞifalı Bitkiler ve FaydalarıBitkisel Yağlar

Bitkisel TedaviCilt BakımSaç BakımSağlıklı Yaşam

 

 

Şifalı Bitkiler – Şifalı Bitkiler ve Faydaları – Bitkisel Tedavi

26 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri