|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

CİLDİMİZ İÇİN NANE YAĞI

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Tem 25th, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Özellikle hanımlar için cilt bakımı oldukça önemlidir. Yazın sıcağından Kışın soğuğundan korunmak için güzel ve bakımlı görünmek için tonlarca para harcamanıza gerek yok. Nane yağı bu isteklerimizin bir çoğunu bize vermekte hem evde hazırlayabileceğimiz gibi

Özellikle hanımlar için cilt bakımı oldukça önemlidir. Yazın sıcağından Kışın soğuğundan korunmak için güzel ve bakımlı görünmek için tonlarca para harcamanıza gerek yok.

Nane yağı bu isteklerimizin bir çoğunu bize vermekte hem evde hazırlayabileceğimiz gibi hemde maliyeti oldukça düşük.

Şimdi nane yağını nasıl elde edebileceğimizi ve nasıl kullanacağımızı öğrenelim.

Naneler henüz çiçek açmamışken taze taze toplanarak ince ince kıyılır ve bir kavonoza koyulduktan sonra içine katkısız zeytinyağı ilave edilir daha sonra kac-vanozun kapağı sıkıca kapatılarak 6 hafta süreyle güneş ışığında bekletilir. 6 hafta sonunda kavonozdaki karışım bir tülbent yardımıyla süzülür ve cilde uygulanır.

Nane yağı cilde uygulandığında  cildimizde ne ne gibi değiyiklikler göreceğim ?

Nane yağı vücudu sakinleştirerek rahatlamanızı sağlar, cildimizde bulunan yanıkların çabuk iyileşmesini sağladığı gibi yanık izlerininde yok olmasını sağlar, Soğuğun neden olduğu şişkinlikleride iyileştirir ancak bu uygulamayı yaparken karışımın içine bir miktar gliserin eklemeniz gerekecektir.

51 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri