|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

ÇAM TERENBENTİN ESANSI ( Oleum Trenbentınae )

Kategori: Bitkisel Yaglar Eklenme Tarihi: Haz 28th, 2011 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Saç besleyici özelliği vardır. Saçtaki kepeklenmeyi ve kabuklanmayı önleyici özellği vardır. Saçları güçlendirir. Romatizma ağrıları için kullanılır. KULLANIM ŞEKLİ Haricen kullanılır. Şampuan içine karıştırılarak ( 500 ml şampuan 20 ml çam terebentin esansı ) kullanılır.

Saç besleyici özelliği vardır. Saçtaki kepeklenmeyi ve kabuklanmayı önleyici özellği vardır. Saçları güçlendirir. Romatizma ağrıları için kullanılır.
KULLANIM ŞEKLİ
Haricen kullanılır. Şampuan içine karıştırılarak ( 500 ml şampuan 20 ml çam terebentin esansı ) kullanılır. Tek başına kullanılması tavsiye edilmez, diğer bakım yağlarıyla birlikte kullanılır. Çam terebentin fazla kullanıldığında saç derisinde kuruluk ve pullanma yapabilir.

BİTKİSEL YAĞLAR

ŞİFALI BİTKİLER

ŞİFALI MEYVELER

CİLT BAKIMI

SAÇ BAKIMI

1.649 kere okundu

Yorum Yapin “ÇAM TERENBENTİN ESANSI ( Oleum Trenbentınae )”

 1. ali yılmaz dedi ki:

  merhaba
  bır çamterebentin prospektüsünde çam terenbetin esansına; tatlı badem yağı, susam yağı, çörek otu yağı, defne yağı, fındık yağı, menekşe yağı ile bırlıkte karıştılırak daha etkıili bir saç losyonu elde edebilirsinz yazıyor. b u karışımı kullanmak istiyorum saçlarım için fakat hangi yağdan ne miktar kullanrak bu karışımın elde edileceği we ne kadar sıklıkta uygulancağını yazmıyor. bu konuda bana yardımcı olursanız sewinirim.

 2. kardelen dedi ki:

  Merhaba Ali Bey
  Yazmış olduğunuz karışım saçları güçlendirmek ve canlandırmak için bu karışımı tavsiye eden firma bu ölçüleri belirlemek zorundadır.
  50 ml tatlı badem
  25 ml çam terebentin
  20 ml susam yağı
  20 ml fındık yağı
  20 ml çörek otu yağı
  10 ml defne yağı
  10 ml menekşe yağı
  Burada önemli olan üretilen yağın kalitesi, etkili bir sonuç için kalitesi yüksek bir ürün almalısınız. İyi Günler

 3. ali yılmaz dedi ki:

  pekı bu karısımı fazla hazırlyıp sısede bekletsk bı zaraı olur mu yoksa sadece saca uygulanrken mı bu karısımı elde etmelyım? bır de ne kdr sıklıkta uygulamm da fayda war? bu ıkı soruyuda yanıtlrsanz cok sewnırım

 4. kardelen dedi ki:

  Merhaba Ali bey
  Bu karışımı zaten bir defa kullanarak bitirimezsiniz. Karışımı koyu renkli bir cam şisede serin bir yerde muhafaza edebilirsiniz. Uygun koşullarda saklanırsa eğer 6-12 ay ürün özelliğini yitirmez. Bu karışımı ilk ay haftada 2-3 kez uygulayınız. Sonraki aylarda hafta bir, onbeş günde bire düşürebilirsiniz. Sonuç elde etmek istiyorsunuz en az bir ay ile üç ay düzenli kullanmalısınız.
  İyi Günler

 5. sümeyra dedi ki:

  merhaba ben bu çamterebenteni sdece şampuanla karıştırıp kullanacağım yan etkisi var mı? daha kötü bişey yapma ihtimali falan?

 6. kardelen dedi ki:

  Merhaba Sümeyra Hanım
  Çam terebentini şampuan içerisine ekleyip kullanabilirsiniz bir zararı olmaz, üretici fırmanın önerilerine uymayı unutmayın.
  İyi Günler

 7. sümeyra dedi ki:

  teşekkr ederim:))

 8. NURSİMA dedi ki:

  merhaba yukarıda ölçülerini verdiğiniz yağların içerisine ilaveten B ve A VİTAMİN kapsuleri eklememizde bir sakınca olurmu? Teşekür ederim

Yorum Yap

şifalı bitkiler
Bitkisel Yaglar Kategorisindeki Diger Haberler
şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri