|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

BOYUN AĞRISININ BİTKİLERLE TEDAVİSİ

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Tem 21st, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Boyun ağrısı omurganın boyun bölgesinin veya boynu oynatmamızı sağlayan büyük kasların ağrımasıdır. Bu ağrılar boyunda olabileceği gibi bazende omorgayı ve belide etkileyebilmektedir. Boyun Ağrılarının Sebepleri : Hemen Her hastalığın sebebi sitres ve yoğun geçen iş

Boyun ağrısı omurganın boyun bölgesinin veya boynu oynatmamızı sağlayan büyük kasların ağrımasıdır. Bu ağrılar boyunda olabileceği gibi bazende omorgayı ve belide etkileyebilmektedir.

Boyun Ağrılarının Sebepleri :

Hemen Her hastalığın sebebi sitres ve yoğun geçen iş günleri boyun ağrısınında sebebi olmaktadır. Bunların yanında yanlış yatış ve  oturuş, boyuna alınan darbe, bölge kaslarının tutulması, ve boyun kaslarının zayıflığı gibi nedenler sayılabilir.

Boyun Ağrısı Çekenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler ve pratik bilgiler :

* Yastıkları Üst üste koyup yatmayın özellikle televizyon izlerken yatış şeklinize dikkat edin.

* Eğer Çalışmalarınızı masa başında yapıyorsanız kendinize kısa süreli molalar verin ve ayağa kalkıp kısa bir gezinti yapın böylelikle kaslarınız hareket edecek ve kan dolaşımınız hızlanacaktır.

* Boyun ağrısının genellikle sebebi  boyun kaslarının zayıflığındandır. Bu nedenle küçük hareketlerle kas egzersizi yapın.

* Boynunuzu kesinlikle kıtlatmayın, Boyun kıtlatması bir zaman sonra kireçlenmeye sebebp olabileceği gibi boyun kazlarınızın zedelenmesine de neden olacaktır.

Boyun Ağrısının Bitkisel Tedavisi :

* Ağrılı Bölgeye zeytinyağı ile masaj yapıp iyice ovun

* Bir cezve suyun içine nar çiçeğini koyup iyice kaynatın daha sonra suyunu süzün, Suyu ile ağrılı bölgeye masaj yaparak sürün posasını ise bir tülbente sararak ağrılı bölgeye sarın.

* Bir Litre suyun içine iki çorba kaşığı kekik ve bir çorba kaşığı kuş dilini koyup iyici kaynatın. daha sonra suyunu süzdükten sonra posasını bir tülbent içine koyup ağrılı bölgeye sarın.

25 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri