|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

BİBERİYE ( Rosmarinus officinalis )

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Nis 7th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

BİBERİYE’ NİN FAYDALARI Çayı özellikle sindirim sistemine faydalıdır. Zayıflamaya yardımcı. Vücutta yağ yakımını hızlandırır ve selülit oluşumunu engelleme özelliği vardır. Sinirleri güçlendirici etkiye sahiptir. Kan dolaşımını hızlandırır. Mide- bağırsak sistemi için faydalıdır, gaz sökücü özelliği

BİBERİYE’ NİN FAYDALARI

Çayı özellikle sindirim sistemine faydalıdır. Zayıflamaya yardımcı. Vücutta yağ yakımını hızlandırır ve selülit oluşumunu engelleme özelliği vardır. Sinirleri güçlendirici etkiye sahiptir. Kan dolaşımını hızlandırır. Mide- bağırsak sistemi için faydalıdır, gaz sökücü özelliği vardır. İdrar söktürücü özelliği vardır. Kadınlarda adet söktürücü olarak kullanılır. Romatizma ağrılarında kullanılır. Yağlı ciltler için temizleyici tonik olarak kullanılır. Cilde canlılık verir.

KULLANIM ŞEKLİ

Kurutulmuş bitki yapraklarından bir tatlı kaşığı bir bardak kaynakmış suyun içerisinde 10-15 dk demlendirilir. Günde en fazla üç bardak içilebilir. Cilt ve saç için tonik olarak kullanılır. Çay gibi demlendiğiniz biberiyeyi soğuduktan sonra cilidinizi bu su ile siliniz  lekelere ve sivilcelere çok iyi gelir. Sailar için durulama suyuna ilave ediniz saçlara canılılık verecektir.

NOT: Tavsiye edilen miktarın üzerine çıkmayınız fazla tüketimi alerjik reaksiyon yol açabilir, sara nöbetlerine sebep olabilir.

608 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri