|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

BEYAZ DUT ( Morus alba )

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Kas 27th, 2011 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

BEYAZ DUT FAYDALARI Damar sertleşmesini önleyici etkisi vardır. Hücre paslanmasını önleyici özelliği vardır. Antiseptik, antioksidan ve antibiyotik özelliği vardır. Kandaki iltihabı temizleyici özelliği vardır. Beden gevşetici ve zihin rahatlatıcı etkisi vardır. Kapanmayan yaralar için kullanılır.

BEYAZ DUT FAYDALARI

Damar sertleşmesini önleyici etkisi vardır.

Hücre paslanmasını önleyici özelliği vardır.

Antiseptik, antioksidan ve antibiyotik özelliği vardır.

Kandaki iltihabı temizleyici özelliği vardır.

Beden gevşetici ve zihin rahatlatıcı etkisi vardır.

Kapanmayan yaralar için kullanılır.

Egzama için kullanılır.

KULLANIM ŞEKLİ

Beyaz dut kuru veya yaş olarak tüketilir. Beyaz dut ayrıca marmelat, reçel ve pekmez olarak da bolca tüketilir. Beyaz dutun yapraklarıda tedavi amacıyla kullanılır.

Kapanmayan yaralar için; Beyaz dut yapraklarından bir litre kaynamış suyun içerisine bir avuç kadar dut yaprağı konulur. 30 dk bekletilir. Bu karışımdan sabah- akşam yaraların üzerine sürülür.

Kandaki iltihap için; Her gün bir avuç kadar taze veya kuru dut yenir. Bu uygulamayı iki hafta kullanmanız yeterli olacaktır.

Egzama için; 500 mlt kaynamakta olan suyun içerisinde bir avuç beyaz dut ilave edilir 5 dk kaynatılır. Bu su elinizin dayanabileceği sıcaklığa öndiğinde 10 dk eller suda bekletilir. Bir saat el yıkanmamalıdır, daha sonra durulanır ve kurulanır. Bu işleme sonuç alana kadar devam etmelisiniz.

Ağız yaraları için; Kara dut şurubu kullanılır. Günde en az üç defa kullanılabilir. Kara dut şurubundan iki yudum alınır ve ağızda bir süre gargara yapılı, iyileşme sağlanana kadar devam edilebilir. 

NOT: Şeker hastalığı olan kişiler dikkatli olmalıdır.

 

 

 

473 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri