|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

BESLENMENİN TANIMI ve ÖNEMİ

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Ağu 26th, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Beslenme; büyüme, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılmasıdır. Beslenme insan gereksinimlerinin başında gelir. Beslenme ağız zevki ve alışkanlıkların ön plana alınarak, karın doyurmak için yemek içmek değildir. Bilimsel anlamda beslenmenin tanımı yeterli ve

Beslenme; büyüme, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılmasıdır. Beslenme insan gereksinimlerinin başında gelir. Beslenme ağız zevki ve alışkanlıkların ön plana alınarak, karın doyurmak için yemek içmek değildir. Bilimsel anlamda beslenmenin tanımı yeterli ve dengeli beslenme terimiyle açıklanır.

      Yeterli ve dengeli beslenme; kişinin yaşına, cinsiyetine, çalışma ve özel durumuna (gebe, emzikli, sporcu gibi) göre ihtiyacı olan enerjiyi ve her tür besin öğesini yeterli miktarlarda sağlayabilmek, kişinin alışkanlıklarına ters düşmemek, vücutta en elverişli şekilde kullanılması için 3-5 öğünde dengeli olarak tüketmektir.

       Yetersiz ve dengesiz beslenildiğinde;

1)Vücut direnci azaldığı için hastalıklara yakalanma olasılığı aratar ve hastalıklar daha şiddetli geçer.

2)Büyüme ve gelişmede yavaşlama olur.

3)Okul ve spor başarısı ile iş veriminin azalmasına neden olur.

      İnsanın büyüme, gelişme ve sağlıklı olarak yaşamını sürdürebilmesi için 40’tan fazla türde besin öğesine ihtiyacı vardır.

29 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri