|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

BAŞ AĞRISINA BİTKİSEL ÇÖZÜM

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Eki 17th, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Bilindiği üzre baş ağrısı insanlarda oldujça sık görünen bir hastalıktır. Baş Ağrısının birçok sebebi olmkata ve vereceğimiz bilgileri uygulamadan önce mutlaka ve mutlaka doktorunuza başvurmanız ve daha sonra bu uygulamaları yapmanız gerekmektedir. Baş Ağrınız şayet

basagrisiBilindiği üzre baş ağrısı insanlarda oldujça sık görünen bir hastalıktır. Baş Ağrısının birçok sebebi olmkata ve vereceğimiz bilgileri uygulamadan önce mutlaka ve mutlaka doktorunuza başvurmanız ve daha sonra bu uygulamaları yapmanız gerekmektedir. Baş Ağrınız şayet günlük yoğun tempo vb nedenlerden kaynaklanıyor ise çözümü basit.

Baş Ağrılarının bir diğer nedenlerinden birisi ise kolastroldür. Ağrı ensemizden giriyor ve başımız yukarı doğru fırlayacakmış gibi atıyorsa bunun nedeni kolestrolünüzün yükslmesidir. Bunun için en etkili şifalı bitki ise cevizdir.

Cevizi kabuklarından ayırdıktan sonra bir bardak bir bardak ılık suyun içerisine koyunuz. 6 İle 8 saat arasında bekleyiniz. Suyn renginin değiştiğini göreceksiniz. Bu suyu tüketiniz. Bu uygulamayı bir hafta yapacak diğer hafta yapmayacaksınız ve ondan sonraki hafta tekrar yapacaksınız. Bu şekilde devam ederseniz baş ağrınızın dindiğini giderek azaldığını ve bir süre sonra baş ağrısı gibi bir derdinizin olmadığını göreceksiniz.

Doktora başvurulan rahatsızlıkların en başında sebebi tam olarak bilinmeyen ya da tek bir sebebe bağlı olmayan baş ağrılarıdır.Baş ağrılarının nedenleri; Damar hastalıkları, Tansiyon rahatsızlıkları, Göz bozuklukları, Uykusuzluk, Diş çürükleri, Sinüzit, nezle, Başı bir yere çarpma, Alkol, Madde bağımlılığı, Korku, Huzursuzluk gibi çeşitli nedenler gösterilebilir.

Biberiye Yaprağı   2 gr ( bir çay kaşığı )

Limon Kabuğu      2 gr

Oğul Otu               2 gr

 100 mlt kaynamış su içerisine verilen ölçüdeki bitki karışımı dökülür ve 5dk demlenmeye bırakılır ve süzülür. Günde 2 – 3 fincan içilebilir.

 Ihlamur Çiçeği      2 gr

Kediotu Kökü       1 gr

Lavanta Çiçeği     2 gr

Oğulotu Yaprağı  2 gr

150 mlt kaynamış su içerisine verilen ölçüdeki bitki karışımı dökülür ve 5 dk demlenmeye bırakılır ve süzülür. Günde 2 – 3 fincan içilebilir.

Ayrıca yoğun bir baş ağrınız varsa birkaç parça Kediotu Kökünü cam bir kavanoza koyun ve ağzını kapatın, içinde bir müddet beklettikten sonra kavanozun kapağını açın Kediotu Kökünün kokusunu birkaç kere derinlemesine içinize çekin. Kokusu çok iticidir mideniz bulanabilir.

34 kere okundu

yorum Yok Yapin “BAŞ AĞRISINA BİTKİSEL ÇÖZÜM”

  1. musa dedi ki:

    basim cok sıdetlı agriyor 5 sene dir acı cekıyoru basim ağridiği zman sakakrdakı damar im sisiyor ne yapmam lazim lutfen

  2. kardelen dedi ki:

    Merhaba Musa Bey
    Öncelikli tavsiyemiz mutlaka bir doktora danışmanız. Şiddetli baş ağrılarının sebepleri farklı olabilir. Eğer migreninizin varsa ağrı kesici yağları haricen dışarıdan uygulayabilirsiniz tedavi etmez ama sizi rahatlatır. Ayrıca Kedi Otu kökü kullanabilirsiniz. Bu ot çok kötü kokmaktadır ama kullanan bir yakınımız faydasını gördüğünü söylemişti, denemekte fayda var diye düşünüyorum. Kedi Otu kökünü cam bir kavanoza koyun başınız ağrıdığında kavanozu açıp derin derin bir kaç kez içinize çekin kokuyu.
    İyi Günler.

Yorum Yap

şifalı bitkiler
Genel Kategorisindeki Diger Haberler
şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri