|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

AVOKADO ( Parsea americana )

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Nis 3rd, 2011 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

AVOKADO’ NUN FAYDALARI Vücuttaki fazla sodyumun dışarı atılması yardımcı olur. Prostat büyümesine karşı önleyici olarak kullanılır. Kemoterapi ve radyoterapi sonrası görülen kansızlık şikayetlerinde kullanılır. Regl döneminde görülen kansızlığa karşı kullanılır. Kolesterol düşürülmesinde yardımcı ( meyve

AVOKADO’ NUN FAYDALARI

Vücuttaki fazla sodyumun dışarı atılması yardımcı olur.

Prostat büyümesine karşı önleyici olarak kullanılır.

Kemoterapi ve radyoterapi sonrası görülen kansızlık şikayetlerinde kullanılır.

Regl döneminde görülen kansızlığa karşı kullanılır.

Kolesterol düşürülmesinde yardımcı ( meyve yağlı olsa da kolesterolü yükseltmez )

KULLANIM ŞEKLİ

Yumuşatılan avokado ezilerek içine iki yemek kaşığı limon suyu eklenerek tüketilir ( regl dönemi için ). Ya da yine yumuşatılmış avokado ile iki diş sarımsak ezilerek kullanılır ( prostat, kanser ve kolesterol için ).

AVOKADO YAPRAĞI

Böbrek taşının düşürülmesinde etkilidir.

Kullanım şekli,; bir su bardağı temiz su içerisine ( klorsuz) bir tatlı kaşığı ( 2- 3 gr )  avokado yaprağı konulur. Kısık ateşte bir iki taşım kaynatılır ve 10 dk demlenmeye bırakılır ve sonrasında süzülür. Yemeklerden sonra ılık olarak içilir ve arkasından bir şey tüketilmez. 5 gün içilir 3 gün ara verilir. Kür 20 gündür. Kür tamamlandıktan sonra bir hafta ara verilir.

Avokado yaprağını kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışılmalıdır. Fazla tüketilirse daha büyük sorunlara yol açabilmektedir.

 

502 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri