|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

ALTIN OTU ( Helchrysum arenarium )

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Mar 10th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Ülkemizde bir çok bölgemizde yabani olarak yetişir. Bitki boyu 50 – 6o cm uzayabilen sarı renkte çiçekleri olan otsu bir bitkidir. Çiçekleri bir sap üzerinde şemsiye şeklinde küçük çiçek toplulukları şeklindedir. Bitki kurutulduktan sonra parlak

altın otu

Ülkemizde bir çok bölgemizde yabani olarak yetişir. Bitki boyu 50 – 6o cm uzayabilen sarı renkte çiçekleri olan otsu bir bitkidir. Çiçekleri bir sap üzerinde şemsiye şeklinde küçük çiçek toplulukları şeklindedir. Bitki kurutulduktan sonra parlak sarı rengini korur bu yüzden de çiçekçilik sektöründe çok tercih edilen süs bitkisi olarakta kullanılır. Şifalı bitkiler arasında en çok kullanılan bitkilerdendir.  Ülkemizde çok çeşitli isimlerle kullanılır; altın otu, altın çiçek, ölmez çiçek, güneş çiçeği ve uludağ çiçeği. Bitki de bulunan maddeler, flavonlar, reçine, kumarin, acı maddeler ve uçucu yağlar 

 

ALTIN OTUNUN ETKİLERİ

İdrar söktücü

Safra ve pankreas salgısını arttırıcı

Mide öz suyunu arttırıcı

İdrar yollarındaki taşları düşürmede etkili

Prostat ve idarar yolları iltihaplarında etkili

Basurda etkili

Romatizma ve kireçlenmede etkili

KULLANIM ŞEKLİ

Bir fincan kaynamış suyun ( 150 ml ) içine bir tatlı kaşığı kurutulmuş bitkiden konulur 10 dk demlenmesi beklenir Sabahları aç karnına bir fincan içilir istenirse akşamları da bir fincan içilebilir. Romatizma ve kireçlenmede çok etkilidir.

 

Şifalı Bitkiler – Bitkisel Tedavi – Şifalı Bitkiler ve Faydaları

 

 

54 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri