|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

ALMAN PAPATYASI( Anthemis nobilis L.)

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Şub 6th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Alman Papatyasının kökeni Batı Avrupa olmasına rağmen hemen hemen her yerde kültürü yapılmaktadır. Görünüş olarak normal papatyata benzeen çok yıllık bir bitkidir. Alman Papatyası yatık ve sürünücü özelliğe sahiptir. Bitkinin çiçekleri beyaz ve sarımsı renge

  • Alman Papatyasının kökeni Batı Avrupa olmasına rağmen hemen hemen her yerde kültürü yapılmaktadır. Görünüş olarak normal papatyata benzeen çok yıllık bir bitkidir. Alman Papatyası yatık ve sürünücü özelliğe sahiptir. Bitkinin çiçekleri beyaz ve sarımsı renge sahiptir.

 

 

ALMAN PAPATYASININ ÖZELLİKLERİ

Midede duyulan yanma hissi 

Depresyon, stres ve sinirsel durumlara karşı sakinleştirici

Soğuk algınlığı ve saman nezlesi

Uykusuzluk problemleri

Sindirim güçlüğü ve hazımsızlık 

Kolit (Kalınbağırsak ve karın boşluğunda duyulan sancı

Kalınbağırsak iltihabı.

Böbrek ve safra kesesi taşlarına karşı çözücü,

İdrar arttırıcı.

Saç rengini açıcı ve saçları besleyici özelliğe sahiptir.

KULLANIM ŞEKLİ:

Bir bardak ( 150 ml ) kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı kurutulmuş ve toz haline getirilmiş bitkiden konulur 10 dk demlendirilir ve içilir. Saç için kullanım şekli 1 lt suyun içerisine bir avuç alman papatyası konulur ve 5 dk kaynatılır su ılıklaşınca banyoda son durulama suyu olarak saçlara dökülür ve güneşe çıkılır.Bir kaç defa uygulandığında saç renginde açılmaları göreceksiniz. Hamileler ve çocuklarda doktora danışmadan kullanmayınız.

1.415 kere okundu

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri