|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

ALIÇ SİRKESİ

Kategori: Genel Eklenme Tarihi: Mar 13th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Ülkemizde yabani olarak yetişen Alıç genel olarak Batı ve Güney bölgerimizde daha çok bulunur.  20 kadar türü bulunan Alıç  çalılık, koruluk ve dere kenarlarında yetişmektedir. 10 metreye kadar uzayabilen dikenli, beyaz ve pembe çiçekli bir ağaçtır. Meyveleri 6

ALIÇÜlkemizde yabani olarak yetişen Alıç genel olarak Batı ve Güney bölgerimizde daha çok bulunur.  20 kadar türü bulunan Alıç  çalılık, koruluk ve dere kenarlarında yetişmektedir. 10 metreye kadar uzayabilen dikenli, beyaz ve pembe çiçekli bir ağaçtır. Meyveleri 6 – 10 mm çapında olup koyu kırmızı renge sahiptir. Hafif ekşi olan meyveleri yenebilmektedir. Yöresel isimleri; Yemişen, Kızılcık, Kuş yemişi, Kocakarı yemişi, Akdiken, Aluç,  Alış, Geyikdikeni, Kızlar yemişi gibi adlarla anılmaktadır.

ALIÇ SİRKESİ’NİN ETKİLERİ

 Kalp ve damar hastalıkları için kullanılır

Damar sertliğinde etkilidir

Böbrek hastalıklarında etkilidir

Şeker hastalığında etkilidir

Tansiyonu dengeler

Yüksek miktarda Antioksidan ihtiva eder

KULLANIM ŞEKLİ

Bir çay kaşığı alıç sirkesi bir bardak suya karıştırılıp kullanılabilir. Tavsiye edilen miktarın dışında kullanılması tavsiye edilmez. Bilinen bir yan etkisi yoktur.

235 kere okundu

yorum Yok Yapin “ALIÇ SİRKESİ”

 1. sena dedi ki:

  Çok sağolun çok işime yaradı

 2. kardelen dedi ki:

  Yardımcı olabildiysek ne mutlu

 3. ayşen dedi ki:

  günde bir bardak yeterlimi. Birde bacak varislerinde işe yarıyormu

 4. begüm dedi ki:

  Alıç sirkesini pamukla yüzümüze sürsek,sivilcelere iyi gelirmi?

 5. kardelen dedi ki:

  Merhaba Begüm
  Alıç sirkesi doğal olarak elde edilmişse sulandırılarak sivilceleriniz için kullanabilirsiniz. Piyasada satılan ve yüzde yüz doğal olduğunu idda eden alıç sirkesi üreticileri var bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Doğal olmayan alıç sirkesi yakıcı ve tahriş edici etkiye sahip olabilir.
  İYİ GÜNLER

 6. kardelen dedi ki:

  Merhaba Ayşe
  Alıç sirkesi uzmanlar tarafından günde bir bardak kullanılması tavsiye edilir, bir bardaklık su-alıç sirkesi karışımı bir defa da içilmez gün içerisinde yudum yudum içilir. Varislerde de faydalı olduğu biliniyor.
  İYİ GÜNLER

 7. kardelen dedi ki:

  Merhaba Ayşe
  Varis için bu linki ziyaret etmeniz faydalı olabilir. http://www.tibbisifalibitkiler.com/varis-e-bitkisel-cozum.html
  İYİ GİNLER

 8. Sadık dedi ki:

  merhaba hayırlı günler;
  annemde böbrek yetmezliği var
  ve kalbide rahatsız
  alıç sirkesi tavsiye ettiler ama bir de size sormak istedim
  annemin diyalize girme ihtimali var bu ürün bir çay bardağına bir tatlı kaşığı konulup kullanılacğını söylediler. biliyorsunuz böbrek yetmezliği çekenlerin çok sıvı tüketmemesi gerekiyor.
  alıç sirkesi annem için faydalı olur mu?
  teşekkür ederim.

 9. kardelen dedi ki:

  Merhaba
  Annenizin diyalize girebilme ihtimali olduğunu söylüyorsunuz, bizim tavsiyemiz şu aşamada doktorunuza danışmadan hiç bir bitkisel destek ürünü kullanmamanız olacaktır.
  İyi Günler

Yorum Yap

şifalı bitkiler
Genel Kategorisindeki Diger Haberler
şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri