|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

Şifalı Bitkiler Adasoğanı

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Tem 21st, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Şifalı Bitkiler hayatımızın belkide vazgeçilmesi oldu. Ve günümüzde oldukça geniş  bir kullanım alanına sahip. Bu bitkilerden biri olan ve gerçek adı scille olan ada soğanı Zambakgillerden bir çeşit bitkidir. Yaprakları uzun şerit şeklindedir, çiçekleri yeşil

Şifalı Bitkiler hayatımızın belkide vazgeçilmesi oldu. Ve günümüzde oldukça geniş  bir kullanım alanına sahip. Bu bitkilerden biri olan ve gerçek adı scille olan ada soğanı Zambakgillerden bir çeşit bitkidir. Yaprakları uzun şerit şeklindedir, çiçekleri yeşil ve beyaz damarlıdır, 2 kg geçen bu bitkinin kökü yapraklarının altındadır, ve zehirlidir.

7,5 8 kg bir ada soğanı insanı öldürebilir. İçeriğinde scillarena ve glikozidi vardır. Bu bitki tazeyken asla kullanılamaz. Soğan kökünün ortası dilimlenerek kurutulur sonra öğütülüp toz haline getirilerek kullanılır. Evde yapılan ilaçlarda dikkatli olunulması şiddetle önerilir

Ada Soğanı bitkisinin Faydaları :

İdrar söktürücü özelliği vardır, Kalp hastalarında vücuda biriken suyun atılmasında yardımcı olarak vücudu rahatlatır, böbrek hastalarının kullanmaması gerekir ve uzun süre kullanılması tevsiye edilmez.

Şifalı BitkilerŞifalı Bitkiler ve FaydalarıBitkisel Yağlar

 

Bitkisel TedaviCilt BakımıSaç BakımıSağlıklı Yaşam

 

 

 

Şifalı Bitkiler – Şifalı Bitkiler ve Faydaları – Bitkisel Tedavi

13 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri