|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
arama motoru
şifalı bitkiler

ADA ÇAYI

Kategori: Sifali Bitkiler Eklenme Tarihi: Ara 29th, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Sık sık faranjit mi oluyorsunuz ? O zaman ada çayı için. Ada çayı sıkça içildiğinde üst solunum enfeksiyonlarının önüne geçilmiş olur ayrıca bedeni güçlendirir vücudun direncini artırır.       ADAÇAYININ ETKİLERİ :  Üst solunum

adacayiSık sık faranjit mi oluyorsunuz ? O zaman ada çayı için. Ada çayı sıkça içildiğinde üst solunum enfeksiyonlarının önüne geçilmiş olur ayrıca bedeni güçlendirir vücudun direncini artırır.

 

 

 

ADAÇAYININ ETKİLERİ :

 Üst solunum yolları enfeksiyonlarında etkili

 ( boğaz ağrısı,bademcik iltihabı… )

İştah açıcı

Sindirimi kolaylaştırıcı

Kan temizleyici

Gaz giderici

Mikrop öldürücü

Şeker hastalığını iyileştirmeye yardımcı

Yorgunluk ve stres gidericidir

Bedensel ve ruhsal bitkinlikte etkili

Adet düzensizlikleri, menopoz dönemindeki sıkıntıları giderici

Kalp güçlendirici

Yağlı ciltler için mükemmel bir toniktir

NOT : Ada çayı hakkında en çok dikkat edilmesi husus adaçayı türlerinin çok fazla olması tavsiye edebileceğimiz tıbbi adaçayı diğer bir adıyla Marmara Ada çayı

ADA ÇAYI’ NIN KULLANIM ŞEKLİ VE DOZAJI:

ÇAY olarak tüketimi: 1 fincan kaynamış su  (150-200 ml ) içerisine 1 tatlı kaşığı (2 gr ) kurutulmuş ada çayı konulur 5 dk. demlenmeye bırakılır süzülür aç veya tok günde 3-4 fincan içilebilir. Kesinlikle kaynatılmaz.

GARGARA olarak tüketimi : 2 – 3 tatlı kaşığı kurutulmuş ada çayı bir fincan kaynamış suyun içerisinde 10 – 15 dk demlendirilir. Günde 4 – 5 defa gargara yapılabilir.

TONİK olarak tüketimi : Çay olarak hazırladığınız ada çayını tonik olarak tüketebilirsiniz . Özellikle yağlı ve sivilceli ciltlerde temizleyici ve dindirici olarak kullanın . Bir pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Sabah – akşam

HARİCEN kullanım şekli : Büyük bir tutam ada çayı yarım litre suda lapa haline gelinceye kadar kaynatın ılıklaşana kadar bekletin bir tülbente koyun ağrıyan bölgeye sarın her gün aynı şekilde uygulayın faydasını göreceksiniz.

YAN ETKİLERİ : Bu tür bitkisel ürünleri tercih ederken özellikle hamile bayanlar doktoruna danışmadan kullanmamalılardır. Ada çayı fazla kullanıldığında bedeni uyardığı için uykusuzluk yapabilir. Tavsiye edilen dozajın üstüne çıkılmamalıdır.

 

Şifalı Bitkiler – Bitkisel Tedavi – Şifalı Bitkiler ve Faydaları

83 kere okundu

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler
photo

Imprezz Wordpress Theme

In this post we release Imprezz ¨C a simple and beautiful 3-column-theme, a free WordPress theme designed by Gopal Raju from ProductiveDreams for Smashing Magazine and its readers. The theme can be used in various setting for various purposes - in magazine-blogs, but also in corporate and private blogs.
photo

Gallery Wordpress Theme

Gallery is a beautiful, free, gallery-style Thematic child theme for WordPress, designed by Christopher Wallace especially for Smashing Magazine and its readers. It is extremely flexible and can be used as a starting point for design galleries and portfolios.
photo

Magazeen Wordpress Theme

Magazeen ¡ª a free advanced Wordpress-theme in a magazine-llok created by the talented WeFunction Design Agency. This bold magazine 2-col-theme was designed with the main focus being on typography, grids and magazine-look. It was created especially for Smashing Magazine and its readers.
photo

Vintage Wordpress Theme

The themes include full PSD-templates and can be used without any restrictions whatsoever. The themes were commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by Wendell Fernandes.
photo

Blues Wordpress Theme

This theme is a variation of the theme presented above; however, it tries not to focus on the vintage look but on a simple, clean, and user-friendly design. This theme was commissioned by Smashing Magazine exclusively for our readers and designed by the Dellustrations design agency.
İleri 1 2 3 4 5 Geri